Facebook Pixel

Як зафіксувати дані про зруйноване житло. Покрокова інструкція

Офіс президента та Мінекономіки започаткувало проєкт щодо фіксації та попереднього оцінювання руйнувань, завданих українцям країною-агресором під час воєнних дій.

На спеціально створеному сайті під назвою «Росія заплатить» кожен, хто втратив майно, зможе надати інформацію про шкоду, завдану в результаті війни проти України. У подальшому ця інформація буде використана українським урядом як докази в міжнародних судах для відшкодування Росією завданих збитків.

Quote«Кожен може надати інформацію про руйнування та шкоду, завдану внаслідок російської агресії. Ваші дані мають бути достовірні та структуровані», — зазначили в Мінекономіки.

Як зафіксувати дані про зруйноване житло

  1. Вкажіть тип і назву об'єкта, місто та область, де об'єкт розташований, дату руйнування (чи завдання іншої шкоди). Передусім важливо зібрати дані про руйнування інфраструктурних, великих адміноб’єктів і багатоповерхівок (мости, аеропорти, школи, лікарні). Можна завантажувати й інформацію про особисті втрати, яких ви зазнали внаслідок війни.
  2. Завантажте фото до та після руйнування, де чітко видно об'єкт (файл не має перевищувати 200 мегабайт).
  3. Коротко опишіть, що саме сталося. Наприклад: «Унаслідок ракетного удару повністю зруйновано школу №134. Все, що всередині, пошкоджено. Зачепило навколишні споруди». Як не варто викладати: «Попали в школу №134. Там все згоріло».
  4. Залиште контакти свідків руйнування.
  5. Також подати інформацію щодо пошкоджень можна за допомогою чат-боту https://t.me/Damage_in_ua_bot.

Ціна війни: руйнування на 1,5 трлн грн, або $54,3 млрд

За даними розробника проєкту Київської школи економіки (КSЕ), наразі пошкоджено або зовсім зруйновано щонайменше 200 освітніх закладів, 30 закладів охорони здоров’я, 8 церков, 1600 житлових будинків, 19 адмінбудівель, 23 заводи та їхні склади, 12 аеропортів, 5 ТЕС і ГЕС.

Крім того, зруйновано або виведено з ладу понад 15 тис. км автодоріг, 5 тис. км залізничних шляхів, 350 мостів.

Вартість пошкоджених або зруйнованих об’єктів, за попередньою оцінкою КSЕ, у разі їх повного руйнування може становити до 1,5 трлн грн, або $54,3 млрд. Вартість відновлення цих об'єктів може бути набагато більша, адже будуть потрібні демонтаж зруйнованих будівель і відбудова великої їх кількості з нуля.

У КSЕ додають, що це оцінювання не бере до уваги інформацію щодо шкоди, завданої внаслідок бойових дій, мінування, знищення природних ресурсів, шкоди тваринному господарству, запасам компаній (на складах, в магазинах тощо), рухомому майну, військовому майну, майну телеком-операторів тощо.

Як зазначають автори проєкту, усім, хто надаватиме інформацію про руйнування, забезпечать конфіденційність даних. Також не буде оприлюднюватися інформація про конкретні руйнування.

Публічно під час воєнного стану буде доступна лише узагальнена статистика. Проте вся надана інформація про втрати буде перевірятися та верифікуватися командою аналітиків.

Подякувати 🎉