Facebook Pixel

Як Росія розплачується за агресію в Україні: новини на 11 березня

Росія після нападу на Україну зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 11 березня.

Економіка

Опитані Центробанком РФ аналітики прогнозують інфляцію у 2022 році на рівні 20% (прогноз підвищено на 14,5 п.п.). У поточному році експерти очікують на зниження ВВП на 8% (раніше прогнозувалося зростання на 2,4%). Середньозважений курс долара цього року очікується на рівні 110 руб.

Мосбіржа вирішила не відкривати 11 березня торги акціями російських компаній, зупинені 28 лютого. Імовірно, торги можуть розпочатися 14 березня.

Центробанк Росії запровадив новий порядок операцій із готівкою для бізнесу. Починаючи з 10 березня компанії та підприємці можуть отримати долари США, ієни, фунти та євро на суму не більше $5 тис. і лише для оплати закордонних відряджень. Раніше ЦБ обмежив зняття та купівлю валюти населенню.

Сервіс грошових переказів Western Union зупиняє роботу в Росії та Білорусі.

Путін підтримав ідею вводити зовнішнє управління на підприємствах іноземних компаній, які вирішили піти із Росії. З його слів, це можна зробити за допомогою «легальних інструментів», не допускаючи «сваволі».

Захід оголосив дефолт за своїми зобов'язаннями перед Росією, заморозивши золотовалютні резерви ЦБ, заявив міністр фінансів Сілуанов. Свої борги Москва виплачуватиме в рублях, конвертувати які можна буде в разі розморожування резервів.

Інвестбанк Goldman Sachs перший із великих банків з Уолл-стріт вирішив припинити свою діяльність у Росії. Він уже почав переміщати співробітників із московського офісу до Дубаю.

Президент США Джо Байден разом із лідерами G7 та ЄС готовий позбавити Росію статусу найбільшого сприяння в торгівлі. Це спричинить зростання тарифів на російський імпорт.

Компанія The Walt Disney, якій належать студії Pixar, Marvel Studios, Lucasfilm, 20th Century Studios, зупиняє всю діяльність у Росії. Зокрема, виробництво та ліцензування контенту.

Розробники антивірусних програм Norton та Avast призупинили продаж і підтримку своїх продуктів у Росії.

Мережа готелів Marriott закриває корпоративний офіс у Москві, зупиняє відкриття нових готелів у Росії та інвестиції в розвиток мережі в країні.

Санкції

Канада ввела санкції щодо п'яти росіян і 32 структур, пов'язаних з оборонним комплексом РФ. Під санкціями опинилися підприємці Роман Абрамович та Алішер Усманов, голова ЦВК Елла Памфілова та ін.

Велика Британія запровадила санкції проти 386 депутатів Держдуми, які проголосували за визнання «ДНР» та «ЛНР». Їм заборонили в'їзд і ведення бізнесу на території королівства, а їхні британські активи підлягають блокуванню.

Острів Мен скасував реєстрацію літака Алішера Усманова Airbus A340-300 (на фото). Наразі аналогічну процедуру проходять сім російських літаків. Літак Усманова має власне ім'я Бурхан (Bourkhan) — це ім'я батька олігарха. Останні три літери його бортового номера M-IABU розшифровуються як «Я, Алішер Бурханович Усманов» (I Alisher Bourkhanovich Usmanov). Натепер A340-300 Усманова перебуває в Ташкенті.

samolet-usmanova.jpg

Казахстанська Air Astana призупинить усі польоти до Росії. Компанія пояснила це «припиненням страхового покриття комерційних польотів» через санкції проти Москви. Припинити польоти до Росії вирішив також турецький лоукостер Pegasus.

Суспільство

Закриття аеропортів півдня Росії — Краснодара, Анапи та Геленджика — продовжили до 20 березня. «Росавіація» зупинила роботу понад 10 аеропортів на день початку «воєнної операції» в Україні.

Генеральна прокуратура РФ просить «Роскомнагляд» обмежити доступ до Instagram «з огляду на поширення інформаційних матеріалів, що містять заклики до вчинення насильницьких дій щодо росіян, зокрема військовослужбовців».

Міжнародна система тестування знань англійської TOEFL призупинила проведення тестів у Росії та Білорусі. Роботу в Росії раніше призупинила інша популярна система тестування – IELTS.

За останні два тижні рекрутингові агенції зафіксували вибухове зростання попиту на фахівців робітничих спеціальностей, зокрема слюсарів-ремонтників. Це може бути пов'язано зі скасуванням постачань іноземного промислового обладнання та відходом іноземних компаній із російського ринку.

Компанія Hearst вирішила відкликати ліцензію на видання журналу Esquire на території Росії. Квітневий номер буде останній.

Суд у Кірові відмовив британській компанії Entertainment One UK у розгляді позову про захист інтелектуальних прав на підставі того, що вона зареєстрована в країні, яка приєдналася до санкцій проти Росії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉