Facebook Pixel

Через війну в Україні у світі настане голод. Які країни постраждають найбільше

Війна в Україні виключить великі території під посів зернових — основного виду їжі для худоби та людей, що призведе до голоду в багатьох густонаселених районах Землі.

В Україні вже ведуться бойові дії в місцях активної культивації зернових. Зрив посівної спричинить негативні наслідки для всіх країн, повідомив agroportal.ua інвестиційний банкір Dragon Capital Сергій Фурса.

За його словами, в Україні голоду не буде. У країні залишилися запаси торішнього рекордного врожаю, який не буде експортовано. До речі, на тлі воєнних дій на своїх територіях Україна заборонила експорт продовольства. Низка держав також вдалися до цього інструменту.

Проте постраждають ті країни, куди це зерно не доїде.

«Україна – один із найбільших експортерів агропродукції. Якщо ця продукція зникне з ринку, відбудеться зростання цін і брак продовольства. Оскільки Європа спроможна сплатити вищу ціну, дефіциту там не буде. Найболючіший удар буде по Азії, Африці та Китаю. Якщо говоримо про зерно, це країни Північної Африки, Туреччина, а кукурудза – це Азія, Китай», — зазначив Сергій Фурса.

Він уточнив, що Україна є важливим постачальником кукурудзи для Китаю.

«Поки що Китай хоча й підіграє РФ політично, але зацікавлений у тому, щоб конфлікт закінчився якнайшвидше, інакше це загрожуватиме його продовольчій безпеці. Скільки вони ще можуть протриматися без нашої кукурудзи, визначити неможливо, але кожен день війни — це втрати для КНР», — говорить Сергій Фурса.

Утім, економічні наслідки війни для України нині спрогнозувати неможливо.

«Усе залежить від того, коли закінчиться війна. Ми точно маємо втрати, руйнування інфраструктури. Будуть втрати через загиблих і біженців, але наразі порахувати це неможливо», — уточнює Сергій Фурса.

Контекст. У липні цього року міжнародна організація Oxfam опублікувала звіт, у якому йдеться про те, що у світі від голоду щохвилини помирають 11 людей. У документі наголошується, що глобальна ситуація з голодом і недоїданням із початку пандемії суттєво загострилася. Найбільше через цю проблему, за даними експертів, страждають Південна Африка, Афганістан, Ефіопія, Сирія, Ємен, Південний Судан.

У травні минулого року експерти заявили про те, що у 2020 році через кризу, спричинену коронавірусом, світ зіткнувся з найсерйознішою проблемою голоду щонайменше за останні п'ять років. Зазначені ними подальші перспективи також не були оптимістичними.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉