Населення південного Мадагаскару опинилося на межі виживання в умовах першого у світі голоду, причиною якого стала зміна клімату. Як повідомляє ООН, це сталося через практично повну відсутність опадів – «людям немає чим зараз поповнювати запаси продовольства».

Представники організацій, які займаються допомогою регіону, констатували, що в деяких частинах країнах виростити бодай щось ще можна. Але з кожним роком процес ускладнюється. З огляду на ситуацію, що склалася, мадагаскарцям доводиться вживати в їжу продукти, якими раніше годували тільки худобу: сарану, листя кактуса тощо. Утім, експерти прогнозують, що й кактусам за таких погодних умов «жити» залишилося недовго. Щоб хоч якось триматися «на плаву», містяни продають свої земельні ділянки, будинки та худобу.

Всесвітня продовольча програма спільно з іншими організаціями, партнерами та владою Мадагаскару взялися за порятунок населення острову. Уже майже 700 тис. осіб отримують продовольчу допомогу. Окрім того, зазначені органи та установи вживають заходів, які можуть допомогти пом’якшити вплив кліматичних змін на регіон, з-поміж них — відновлення лісових масивів, будівництво зрошувальних каналів тощо.

«Якщо залишити все як є, найближчими роками кількість людей, що голодують, зростатиме в геометричній прогресії. Це стосується не тільки Мадагаскару, а й великої кількості інших країн і цілих регіонів планети», — наголосила Еліс Рахмун, представниця Всесвітньої продовольчої програми (ВПП).
Контекст. У липні цього року міжнародна організація Oxfam опублікувала звіт, у якому зазначається, що у світі від голоду щохвилини помирають 11 осіб. У документі наголошується, що глобальна ситуація з голодом і недоїданням від початку пандемії істотно загострилася. Найбільше через цю проблему, за даними експертів, страждають Південна Африка, Афганістан, Ефіопія, Сирія, Ємен, Південний Судан тощо.
У травні минулого року експерти заявили про те, що у 2020 році світ зіткнувся з найсерйознішою проблемою голоду щонайменше за п'ять останніх років через кризу, спричинену коронавірусом. Окреслені ними подальші перспективи також не були оптимістичними.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також