Facebook Pixel

Глобальне потепління збільшить ризики катастрофічних повеней у 14 разів — The Guardian

Глобальне потепління збільшить ризики катастрофічних повеней або «повільних довготривалих штормів» до кінця цього століття.

Чим повільніше рухається шторм, тим більше опадів випадає на невеликій ділянці території, а це збільшує ризик масштабної повені, пише The Guardian про чергове дослідження кліматологів.

Імовірність повеней зростає внаслідок емісії водяної пари — одного з парникових газів. Чим більше в атмосфері води, тим більше екстремальних злив. Чим повільніше рухається шторм, тим більше води випаде на одній ділянці землі. Саме це ми і спостерігали в середині липня в Німеччині, Нідерландах, Австрії та Швейцарії.

Telegram Logo

«Моделювання дає уявлення про те, як ситуація може погіршуватися», — сказав Абдулла Кахрамана з університету Ньюкасла в Британії, який керував останнім дослідженням у цьому напрямку.

«Це дослідження показує, що на додаток до посилення кількості опадів із глобальним потеплінням, ми можемо також очікувати великого збільшення повільних штормів. Це стосується недавньої повені в Німеччині і Бельгії, що підкреслює руйнівну дію таких явищ», — сказала професорка Ліззі Кендона.

Дослідження також показало, що значне збільшення повільних штормів над сушею було саме влітку.

«Влітку найбільша кількість спостерігається на значній частині Європейського континенту», — сказав Кахрамана.

Як вважається, основною причиною зміни погодних систем зараз виступає швидке потепління Арктики. Якщо людство не зупинить потепління на цьому етапі, в справу підуть інші чинники: танення вічної мерзлоти, Гренландії й Антарктиди.

Зараз же вся Європа, включаючи Велику Британію та Скандинавію, можуть зіткнутися з екстремальним потенціалом дощів.

Інтенсивність і масштаби недавніх повеней у Західній Європі були несподіванкою для кліматологів. Раніше передбачалося, що наслідки кліматичної кризи не можуть бути такими масштабними за досить короткий проміжок часу.

«Це дослідження вказує на те, що перехід до екстремальних штормів призведе до збільшення частоти руйнівних паводків по всій Європі. Це, разом із поточними повенями в Європі, є тривожним сигналом, який потрібен для створення вдосконалених систем попередження й управління в надзвичайних ситуаціях», — сказала професорка Хейлі Фаулер.

Зараз близько 267 млн людей у всьому світі мешкають на висотах близько 2 метрів над рівнем моря. За допомогою методу дистанційного зондування дослідники визначили, що до 2100 року з підвищенням рівня моря на 1 метр ця кількість може зрости до 410 млн осіб.

Коментарі

Всі новини