Facebook Pixel

Голоду не буде. Україна повністю забезпечена пшеницею — Мінагрополітики

Міністерство аграрної політики і продовольства запевняє, що посиленого експорту пшениці немає і ситуація нестачі продовольчої пшениці не буде створена.

«Посиленого експорту пшениці немає, — це міф. У межах Меморандуму ми закріпили загальну стратегію щодо забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна, що гарантує продовольчу безпеку держави», — передає прес-служба відомства слова першого заступника міністра агрополітики Тараса Висоцького.

За його словами, стратегія довела свою ефективність у попередні роки, оскільки здійснюється постійний моніторинг ринку, що дає прогнозованість експорту зернових і стабільність ринку всередині країни.

Telegram Logo

Скільки потрібно пшениці Україні на рік

Щорічна внутрішня потреба України в пшениці — 7,5 млн тонн, із яких близько 5 млн тонн — продовольча.

За умови формування оптимальних перехідних запасів у поточному сезоні Україна може експортувати до 25,3 млн тонн без загроз для продовольчої безпеки країни.

Це граничне значення було зафіксовано 19 жовтня у відповідному меморандумі між учасниками зернового ринку.

Скільки вивезуть пшениці цього року

З початку 2021 — 2022 маркетингового року (МР, липень — червень) Україна зібрала 46 млн тонн ранніх зернових, з яких пшениці 33 млн тонн. Це на 26% більше показників 2020 — 2021 МР.

Учасники зернового ринку підписали 5 липня меморандум про взаєморозуміння. 19 жовтня 2021 року було підписано додаток до документа, в якому визначені граничні обсяги експорту пшениці у 2021 — 2022 МР на рівні 25,3 млн тонн.

Як повідомлялося, глави асоціацій «Борошномели України», «Укрхлібпром» та Всеукраїнської асоціації пекарів, які з 2011 року брали участь у дотриманні умов меморандуму, відкликали свої підписи під цим документом.

Причиною стало те, що не вдалося домовитися з іншими підписантами про введення роздільних обмежень на обсяги експорту продовольчої та фуражної пшениці.

За даними «Борошномелів України», врожай пшениці в нинішньому 2021 — 2022 МР збільшився на 29,3% порівняно з 2020 — 2021 МР — до 32,2 млн тонн. Але частка високоякісного продовольчого зерна впала до 42% з 58% минулого МР.

У той же час експорт пшениці з початку нинішнього МР в липні та станом на 8 жовтня становив 10,05 млн тонн, з якого продовольча — 92%, або 9,2 млн тонн. Це може створити загрозу дефіциту продовольчої пшениці 2 класу, що використовується для перероблення в борошно.

Отже, виробникам хліба доведеться знизити якість продукції або імпортувати борошно з-за кордону, що призведе до подорожчання кінцевого продукту.

Коментарі

Всі новини