Запаси зерна в Державному агентстві резерву України нині перебувають на критично низькому рівні. Ситуацію, що склалася, у відомстві пояснили браком фінансування, передає «Укрінформ».
«Через брак фінансування на поповнення запасів матеріальних цінностей державного резерву із загального фонду державного бюджету впродовж останніх 10 років наразі запаси зерна перебувають на критичному рівні. Асигнування загального фонду бюджету на поповнення запасів державного резерву, зокрема зерна нового врожаю, Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» не передбачені», – йдеться в повідомленні.
У Держрезерві також поскаржилися на те, що зерно, яке наразі зберігається на підприємствах агентства, датується врожаями 1999 — 2018 років. Утім, зерно можна зберігати максимум протягом 2 років.
У відомстві також звернули увагу на те, що цього року єдиним джерелом асигнувань залишаються надходження спеціального фонду державного бюджету від реалізації матеріальних цінностей Держрезерву. За його даними, станом на початок вересня 2021 року фактичні надходження склали 215,5 млн грн.
«Навіть для виконання плану освіження матеріальних цінностей державного резерву в повному обсязі у 2021 році Держрезерву необхідні додаткові асигнування загального фонду бюджету в сумі 565,7 млн грн», — зазначається в коментарі.
У відомстві наголосили, що щороку звертаються до Мінекономіки щодо виділення коштів на поновлення та освіження матеріальних цінностей державного резерву.
Контекст. Українські аграрії станом на середину вересня намолотили рекордний врожай зернових. Вони вже зібрали історичний максимум за пшеницею – 33 млн тонн і ячменем – 10,2 млн тонн.
Нагадаємо, торік Державна аудиторська служба виявила недостачу зерна, пального та харчових продуктів у Держрезерві на суму понад 800 млн грн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також