Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Рекордні врожаї. Україна оновила історичні максимуми за пшеницею та ячменем

Жнива – 2021: два рекорди врожаю зернових. Фото: Pixabay

Жнива – 2021: два рекорди врожаю зернових. Фото: Pixabay

Українські аграрії станом на середину вересня намолотили рекордний врожай зернових. Вони вже зібрали історичний максимум за пшеницею– 33 млн тонн і ячменем – 10,2 млн тонн. Утім, як повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства, збирання культур триває.

Найбільше зерна намолотила Одеська область (майже 4,4 млн тонн), а найврожайнішою виявилася Хмельницька область – 60,3 центнера з гектара.

В «Українському клубі аграрного бізнесу» (УКАБ) небачені раніше показники пояснили сприятливими погодними умовами та збільшенням посівних площ (під пшеницю – на 8%, до 7,1 млн га, під ячмінь – на 4%, до 2,5 млн га).

Ріпаку аграрії намолотили 2,9 млн тонн. Показник перевищує торішній на 10%, але до історичного максимуму, встановленого у 2019 році, не дотягує 14%. В УКАБ додали, що попри скорочення посівних площ на 9% показник за рапсом врятувала його цьогорічна висока врожайність (на 21%).

Наразі в Україні відбувається збирання таких культур:

  • кукурудза (збір розпочався в 10 областях);
  • гречка (збирають у 20 областях; Донеччина та Харківщина збір уже закінчили. На середину вересня зібрано 62,6 тис. тонн);
  • просо (збирають у 18 областях; Донецька, Луганська, Сумська, Тернопільська та Херсонська області збір закінчили);
  • цукрові буряки (збір стартував на Вінниччині, Львівщині, Черкащині, Харківщині та Рівненщині й на Буковині. Аграрії вже накопали 506 тис. тонн);
  • соняшник (збір розпочато майже в усіх областях);
  • соя (урожай збирають уже в 16 областях).
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини