Facebook Pixel

Виробники хліба відкликали підписи під угодою на експорт зерна після відмови погодження квот

Мірошники України відкликали підписи під угодою на експорт зерна. Фото: pixabay.com

Мірошники України відкликали підписи під угодою на експорт зерна. Фото: pixabay.com

Керівники громадського об'єднання «Борошномели України», Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) і об'єднання «Укрхлібпром» відкликали підписи під меморандумом за обсягами вивезення зерна в 2021/2022 маркетинговому році.

Виробники хліба відкликали підписи тому, що їхні позиції щодо граничних обсягів експорту української пшениці були проігноровані.

Відповідний лист, надісланий на адресу голови Міністерства агарної політики і продовольства Романа Лещенка, підписали директор «Борошномелів України» Родіон Рибчинський, президент ВАП Юрій Дученко й голова об'єднання «Укрхлібпром» Олександр Васильченко.

Telegram Logo

«Своє рішення про відкликання погоджень підписанти листа пояснили тим, що в межах робочих зустрічей за погодженням додатку до меморандуму, який визначає граничний обсяг експорту української пшениці в 2021/2022 маркетинговому році (липень-червень), позиції зазначених асоціацій «були проігноровані, що, у такий спосіб загалом нівелює положення ст. 1 підписаного меморандуму», — зазначено в повідомленні.

Причина відкликання підписів

Учасники зернового ринку й Мінагрополітики 5 липня підписали меморандум про взаєморозуміння на 2021/2022 маркетинговий рік. У додатку до меморандуму зазначається, що граничні обсяги експорту сільгосппродукції сторони збиралися підписати після того, як стануть відомі обсяги зібраного врожаю.

Вони підписують цей документ щорічно з 2011 року для збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями України.

Учасники ринку в січні 2021 року погодили граничний обсяг експорту кукурудзи на 2020/2021 маркетинговий рік розміром 24 млн тонн і внесли відповідні зміни до додатку меморандуму.

До цього в зерновому меморандумі на минулий маркетинговий рік, підписаний у серпні торік, містилася погоджена позиція щодо експорту пшениці й жита на рівні 17,5 млн тонн і 16 тис. тонн відповідно.

Коментарі

Всі новини