Facebook Pixel

Пекарі та борошномели попередили про зростання цін на хліб

Всеукраїнська асоціація пекарів та асоціація «Борошномели України» звернулися до президента Володимира Зеленського, прем'єра Дениса Шмигаля, міністра економрозвитку Ігоря Петрашка та секретаря Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Олексія Данілова з проханням вплинути на ситуацію з підвищенням цін на продовольчу пшеницю.

Зростання вартості зерна вплине на вартість хліба та хлібобулочних виробів. Тому асоціації пропонують скоротити експорт пшениці в достатньому обсязі, аби задовольнити потреби галузі. Крім того, це дозволить зберегти нинішню цінову політику, йдеться у зверненні, яке є в розпорядженні The Page.

zvernennya-1.png
zvernennya-2.png
zvernennya-1.png Thumb zvernennya-2.png Thumb

За останні десять днів ціна на пшеницю другого та третього класу в середньому зросла на 400-500 грн за тонну. Це призведе до зростання цін на борошно на 500-600 грн за тонну. У собівартості хліба 40% складає саме борошно, тому подібне зростання його вартості призведе до підвищення ціни на хліб на 15-20%.

Крім того, асоціації зауважили, що виробники безперервно забезпечують роздрібні мережі попри зростання попиту на хліб та хлібобулочні вироби на 30-40% від нормального сезонного рівня.

Контекст. Виробництво зернових і зернобобових культур 2019 року в Україні склало 75 млн тонн, що майже на 5 млн перевищує історичний рекорд 2018-го, коли урожай був 70,1 млн тонн.

Антимонопольний комітет відкрив справу проти супермаркетів та постачальників через суттєве підвищення цін на продукти. Згідно зі спостереженнями АМКУ, ціни на певні продукти та засоби індивідуального захисту синхронно зростали в різних мережах, що може свідчити про антиконкурентні дії учасників ринку. У разі підтвердження порушення комітет може накласти штраф у розмірі 10% обороту компанії за попередній рік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉