Facebook Pixel

У МВФ оцінили, які країни найважче оговтуються від впливу коронавірусу

Коронакриза: яким економікам світу найважче – оцінка МВФ. Фото: Pixabay

Коронакриза: яким економікам світу найважче – оцінка МВФ. Фото: Pixabay

Аналіз експертів Міжнародного валютного фонду показав, що після кризи, спричиненої пандемією коронавірусу у світі, найповільніше оговтуються економіки країн Африки на південь від Сахари. На це, зокрема, впливає повільне розгортання вакцинаційної кампанії, що своєю чергою може зробити COVID-19 ендемічною проблемою для цих країн.

За попереднім прогнозом, економіка зазначених країн зросте цьогоріч на 3,7% після скорочення на 1,7% у 2020 році. Директор африканського департаменту МВФ Абебе Амро Селассіє спрогнозував, що відновлення буде повільнішим, ніж у країнах із розвинутою економікою, а розбіжності в його темпах незмінно триватимуть до 2023 року.

Експерти в галузі охорони здоров'я вважають, що широкий доступ до вакцин населення країн Африки на південь від Сахари отримає до 2023 року. Проте вони наголошують, що потреба країн світу в бустерних щепленнях ставить під сумнів навіть цей не надто оптимістичний сценарій.

Telegram Logo

За даними МВФ, для забезпечення стійкого відновлення країни регіону з низькими доходами потребуватимуть $245 млрд додаткового фінансування впродовж наступних п'яти років. Для всіх країн Африки на південь від Сахари ця сума є набагато більшою — $425 млрд.

Не менш важливою проблемою регіону є і продовольча інфляція, яка зростає там із 2019 року. За підрахунками експертів, за межею бідності в країнах зазначеного регіону опинилися понад 30 млн людей.

Контекст. Національний банк України погіршив оцінку зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) країни у 2021 році з 3,8 до 3,1%, але зберіг цільовий показник споживчої інфляції на рівні 9,6%.

Коментарі

Всі новини