Facebook Pixel

Мораторій ВООЗ на третю дозу: бідніші країни й досі не мають доступу хоча б до однієї

Всесвітня організація охорони здоров'я закликала припинити проведення щеплень третьою дозою вакцини проти коронавірусу принаймні до вересня. У ВООЗ наголосили, що бідніші країни борються за доступ до вакцини навіть для груп населення високого ризику, як-от медичні працівники та люди похилого віку, пише Washington Post.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що нині основну увагу варто приділити забезпеченню 10-відсоткового охоплення вакцинацією в кожній країні до кінця вересня. Дотепер понад 80% доз вакцин надійшло до країн із високим і вище середнього рівнями доходів, на які припадає менш як половина населення світу. А старший радник гендиректора Брюс Ейлвард визнав, що мораторій на так звані «бустерні» дози, можливо, доведеться продовжити й після вересня.

Контекст. На тлі стрімкого поширення штаму «Дельта» заможніші країни розглядають можливість введення третьої дози вакцини ще до того, як більша частина світу отримає доступ хоча б до однієї.

Так, наприклад, Ізраїль першим у світі почав робити щеплення третьою дозою своїм громадянам віком старше за 60 років. Попри те що країна однією з перших провакцинувала своє населення, в останній місяць там спостерігається новий спалах захворюваності. Додаткові щеплення почали робити й у Туреччині.

І хоча в липні ВООЗ виступила проти «бустерного» щеплення, її остаточна позиція щодо третьої дози ще не сформована. В організації зазначили, що вони не обов’язково виступатимуть проти введення додаткових доз певним групам населення, які не захищені стандартними дозами. Однак у ВООЗ побоюються, що бідні країни з низьким рівнем вакцинованого населення можуть стати джерелом нових, більш заразних і смертельних мутацій коронавірусу.

Розробники вакцини компанії Pfizer і BioNTech планують отримати дозвіл регуляторів на «бустерну» дозу вже найближчими тижнями. Вони вважають, що третє щеплення потрібно зробити через 6 — 12 місяців після перших двох.

Нагадаємо, що українцям роблять щеплення такими вакцинами:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉