Facebook Pixel

Змішування вакцин і третя доза Pfizer: чому ВООЗ проти

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) зазначили, що наразі немає достатньо даних щодо змішування вакцин. Зокрема, немає й остаточної думки щодо необхідності щеплення третьою дозою вакцини.

Про це заявила експертка ВООЗ з імунізації Анн Ліндстранд під час брифінгу.

Вона також зазначила, що ефективність вакцин із часом дійсно знижується. Але дослідження показують, що загалом вакцини забезпечують досить високий рівень захисту.

Головна наукова співробітниця ВООЗ Сумья Свамінатан додала, що наразі в країнах із достатньою кількістю вакцин є тенденція до використання додаткових доз вакцини або змішування різних препаратів.

На її думку, така тенденція є дещо небезпечною.

«Ми перебуваємо в зоні відсутності даних і доказів, які стосуються змішування вакцин. Ситуація в країнах буде хаотичною, якщо громадяни почнуть вирішувати, хто й коли прийматиме другу, третю й четверту дози», — зазначила Свамінатан.

Контекст. Низка інститутів по всьому світу заявили, що, згідно з їхніми дослідженнями, змішування вакцин є цілком безпечним і може підвищити захист від коронавірусу. Крім того, Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) заявляло, що змішування вакцин проти коронавірусу є безпечним і ефективним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉