Facebook Pixel

Третя доза вакцини Pfizer: Туреччина почала робити щеплення, Ізраїль — готується, США — вичікують

США поки що не збираються починати вакцинацію громадян проти коронавірусу третьою дозою Pfizer. Водночас у Туреччині вже почали щеплення третьою дозою, а Ізраїль готовий запропонувати додаткову дозу вакцини громадянам зі слабким імунітетом.

Головний лікар-інфекціоніст США Ентоні Фаучі в інтерв'ю CNN заявив, що поки що немає потреби робити американцям додаткове щеплення проти коронавірусу.

Також він зазначив, що американські вчені далі вивчають це питання. Зокрема, рекомендації, які надають офіційні державні органи, мають ґрунтуватися на перевіреній інформації. А рекомендації компаній-виробників препаратів не збігаються з офіційними рекомендаціями уряду.

Третя доза Pfizer у Туреччині

Водночас у Туреччині почали робити додаткові щеплення медичним працівникам і особам, які старші за 50 років. Таке рішення турецька влада ухвалила на тлі переходу до нової фази послаблення карантину. Раніше в країні скасували комендантську годину та карантинні обмеження.

Наразі в Туреччині повністю вакцинували 25% населення, приблизно 35 млн осіб отримали першу дозу вакцини. У країні щеплення роблять вакцинами Pfizer і Sinovac.

На початку червня третю дозу вакцини отримав президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Він став першим світовим лідером, який отримав додаткову дозу вакцини.

Третє щеплення в Ізраїлі

В Ізраїлі також повідомили про те, що почнуть пропонувати третю дозу вакцини Pfizer дорослим зі слабким імунітетом. Однак уряд поки що не вирішив, чи робитиме доступною третю дозу для широкого загалу.

Рівень вакцинації в Ізраїлі збільшився на тлі поширення штаму «Дельта». Через штам «Дельта» кількість хворих у країні зросла від однозначних цифр до приблизно 450 нових випадків на добу.

Голова ізраїльського МОЗ Ніцан Горовіц заявив, що вчені все ще вивчають питання щодо необхідності третьої дози. Однак наразі третє щеплення робитимуть громадянам з імунодефіцитом.

Горовіц також заявив, що Міністерство охорони здоров'я заповнить прогалину в постачанні Pfizer для постійного щеплення дорослого населення, використовуючи вакцину Moderna.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉