Facebook Pixel

Дельта-штам уже в Україні: РНБО представив план протидії, а Кабмін обмежив в'їзд

Після того як в Україні виявили індійський штам коронавірусу «дельта», Рада національної безпеки і оборони (РНБО) вжила низку заходів із боротьби з ним, а Кабінет Міністрів увів обов'язкове тестування тих, хто приїжджає з країн ризику.

Рішення про нові заходи РНБО ухвалила на нараді 23 червня, повідомили в пресслужбі ради. Там також додали, що потрапити до України «дельта» може з Індії, Великобританії, Португалії, Росії, Польщі, Румунії та Словаччини, де він нині активно циркулює.

Заходи боротьби РНБО зі штамом «дельта» в Україні

Рада ухвалила низку таких заходів:

  • прискорення темпів вакцинації та її доступності, особливо щодо осіб у віці за 60;
  • активізація інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо необхідності імунопрофілактики та використання засобів індивідуального захисту;
  • посилення лабораторної складової для виявлення штаму «дельта»;
  • вдосконалення медичних протоколів;
  • посилення готовності медичних закладів до надання допомоги пацієнтам із коронавірусом;
  • максимальна імунізація медичного персоналу.

За словами голови парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, обговорювалися й такі заходи, як обов'язкове ПЛР-тестування тих, хто приїжджає в Україну з Індії, Британії, Португалії, Росії та Білорусі (за потреби список можуть розширити); обов'язкове ПЛР-тестування в пунктах пропуску в Донецькій і Луганській області, а також на адмінкордоні з окупованим Кримом; розроблення МОЗ чіткого алгоритму оперативного посилення карантину органами місцевої влади; підсилення епідеміологічного нагляду та відстеження контактів інфікованих осіб, а також підвищення контролю поліції за дотриманням карантинних обмежень.

Водночас Кабінет Міністрів уже зобов'язав тих, хто приїжджає з Індії, Великобританії, Російської Федерації та Португалії, проходити експрес-тестування в пунктах пропуску на кордоні. Це повинні робити з 25 червня, передає пресслужба МОЗ. А Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям утриматися від поїздок до цих країн до повної стабілізації епідемічної ситуації.

Штам «дельта» у Європі

Наразі штам «дельта» виявили щонайменше в 92 країнах. Згідно з прогнозом Європейського центру профілактики та контролю захворювань, на цей варіант коронавірусу до серпня 2021 року може припадати 70% нових випадків інфікування, а до вересня — 90%.

За словами директора центру Андреа Амона, «дельта» буде широко циркулювати протягом літа, зокрема серед молодих людей, яких поки що не вакцинують.

Quote«Штам «дельта» більш заразний, ніж інші варіанти, що циркулюють, і, за нашими оцінками, наприкінці серпня на нього припадатиме 90% усіх нових випадків зараження», — відзначив директор.

У Європі штам уже почав активно поширюватися. Ситуація потребує особливої уваги не лише в Британії та Португалії — за останній тиждень кількість пацієнтів із новим штамом зросло щонайменше вдвічі в Німеччині, передає агентство «Інтерфакс-Україна». Зокрема, за даними інституту Роберта Коха, якщо на 18 червня на штам припадало близько 6% від загальної кількості захворювань, то нині — до 15%.

Не відстає і Франція, де, за словами представника уряду Габріеля Атталя, новий штам поступово поширюється. Якщо минулого тижня частка заражень штамом становила 2–4%, то натепер це вже 9–10%.

Контекст. Напередодні штам коронавірусу «дельта» виявили й в Україні у двох приїжджих із Росії. Всесвітня організація охорони здоров'я назвала його потенційно найбільш смертельно небезпечним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉