Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

ВООЗ назвала штам коронавірусу «Дельта» найсмертоноснішим: чи загрожує він Україні

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) назвала штам «Дельта», який уперше виявили в Індії, потенційно найбільш смертельно небезпечним варіантом, який може призвести до смерті людей із груп ризику.

Так, на пресконференції ВООЗ виконавчий директор програми відомства з надзвичайних ситуацій заявив, що дельта-варіант має більш смертоносний потенціал, тому що швидше передається від людини до людини, передає CNBC.

Quote«Зрештою він знайде тих вразливих людей, які стануть тяжкохворими, будуть госпіталізовані і можуть померти», — сказав він, закликавши світових лідерів і представників охорони здоров'я захистити людей за допомогою пожертвувань і поширення вакцин проти коронавірусу.

За словами ж технічного керівника ВООЗ щодо коронавірусу Марії Ван Керкхове, наразі штам уже поширився в 92 країнах світу і становить близько 10% нових випадків захворювання в США (може стати домінуючим штамом), в Британії — 60%.

Штам «Дельта» в Україні

Раніше The Page повідомляло, що штам може поширюватися в Україні зі східних регіонів, що пов'язано з його стрімким поширенням у Росії, а новий спалах захворюваності почнеться раніше осені (за недостатнього контролю міжнародної міграції та повільних темпів вакцинації). Про це повідомили на сайті Національної академії наук України. Там також додали, що якщо нова хвиля буде пов'язана саме з індійським штамом, вона може бути небезпечнішою за попередні, особливо в навантаженні на лікарні.

Quote«На нашу думку, слід розглянути доцільність встановлення додаткового контролю й обмежень з міграції між Україною та країнами, в яких стрімко збільшується частка варіанту «Дельта», для відстрочки поширення цього штаму в Україні. З огляду на великі обсяги міграції з РФ, передбачається, що нова хвиля COVID-19 може початися зі сходу України», — йдеться в повідомленні.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що індійський штам коронавірусу («Дельта») призводить до тяжких наслідків на кшталт гангрени.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉