Facebook Pixel

Вакцинація від коронавірусу: онлайн-карта пунктів по всій Україні

В Україні запустили онлайн-карту вакцинації. Тепер кожен бажаючий зможе швидко знайти найближчий пункт, де можна отримати щеплення від коронавірусу, а також повідомити про порушення. На інший онлайн-карті ви можете перевірити поточні зони карантину в Україні, а також дізнатися про обмеження в кожній області.

Вакцинація від коронавірусу: що показує онлайн карта

На карті можна знайти найближчий пункт вакцинації від коронавірусу, побачити кількість вакцинованих осіб у конкретному пункті вакцинації, та повідомити про порушення. Щоб знайти пункт вакцинації, необхідно вручну збільшити карту та знайти місце яке найбільш підходить. Після потрібно клікнути по пункту вакцинації. Після цього користувач побачить назву пункту, ПІБ керівника та контактні дані.

Стосовно порушень, на сайті запевняють, що юристи опрацьовують та надають відповідь на кожне звернення.

Також на сайті можна побачити можливо втрачені дози вакцини – кількість ймовірно утилізованих доз вакцини всіма пунктами вакцинації за весь період вакцинальної кампанії. На сайті карти вакцинації пояснюють, що кожен флакон вакцини AstraZeneca містить десять доз препарату. Їх можна використати протягом шести годин, а невикористані повинні бути утилізованими.

«Наприклад: лікарі Центру первинної медико-санітарної №1 допомоги Подільського р-ну м. Києва внесли до електронної системи інформацію про 28 проведених щеплень 31 березня 2021 року. Відтак, флакон у якомі міститься 10 доз був використаний не повністю, тож дві невикористані у цей день дози мали бути утилізовані», – йдеться у повідомленні.

Станом на 27 травня 2021 року в Україні від коронавірусу всього вакциновано: 982 122 осіб, можливо втрачено 57 988 доз.

Щеплення від COVID-19: звідки беруться дані для онлайн-карти

Дані стосовно вакцинації від коронавірусу в Україні у режимі реального часу завантажуються з Єдиного державного веб-порталу відкритих даних НЗСУ. Остання використовує медичні записи про вакцинацію. Їх вносять лікарі до електронної системи охорони здоров’я персонально по кожному пацієнту.

Стосовно розбіжності даних на карті та сайтах МОЗ й РНБО, пояснюють різним методом спостереження. Дані на карті вакцинації від коронавірусу ґрунтуються на персоналізованих записах у електронній системі охорони здоров’я НЗСУ. МОЗ та РНБО самостійно збирають оперативну інформацію щодо проведених щеплень.

«Ми хочемо аби кожен українець мав змогу побачити існуючі пункти вакцинації та статистику використання вакцин ними. Своєчасна та достовірна інформація щодо вакцинації має бути доступна кожному без будь-яких перешкод», – пояснюють мету появи карти творці.

Карта створена за підтримки Посольства Франції в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉