Facebook Pixel

Вакцина проти коронавірусу Comirnaty (Pfizer/BioNTech) в Україні: кого вакцинують новими 117 тис. доз

В Україну прибули 117 тис. доз вакцини Comirnaty американсько-німецького виробництва Pfizer/BioNTech, яку придбали державним коштом. Вакцинуватимуть препаратами із цієї партії педагогів, медиків, військовослужбовців, співробітників СБУ та представників іноземних дипломатичних установ.

The Page зібрало інформацію про те, як працює вакцина та чи є вона безпечною.

Як працює Comirnaty від Pfizer

Вакцина виробництва Pfizer/BioNTech поширюється під товарним знаком Comirnaty. Відповідну торгову ліцензію Європейська комісія видала наприкінці грудня 2021 року. Раніше вакцину називали Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine, а міжнародна непатентована назва – тозінамеран.

Comirnaty – це мРНК-вакцина проти COVID-19. Основний складник вакцини – молекула матричної РНК – стимулює клітку виробляти білки антигену S, який є частиною шиповидного білка SARS-CoV-2. Це робиться для того, щоб викликати імунну відповідь.

Простими словами, коли людині вводять вакцину, деякі з клітин зчитують мРНК і тимчасово виробляють спайковий білок. Потім імунна система людини розпізнає цей білок як чужорідний, виробляє антитіла й активує лейкоцити, щоб атакувати його. Якщо після вакцинації людина вступить у контакт із вірусом SARS-CoV-2, її імунна система розпізнає його й буде готова захистити організм. мРНК-вакцина не залишається в організмі, а руйнується невдовзі після вакцинації. Comirnaty не містить сам вірус і не може спричинити COVID-19. Вакцину вводять внутрішньом'язово. Курс складається з двох доз з інтервалом у три тижні.

Ефективність вакцини Comirnaty

Восени 2020 року Pfizer заявила про те, що на завершальній стадії клінічних випробувань ефективність вакцини Comirnaty склала 95%. За даними Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю, вакцина майже на 99% захищає від смерті, якщо вакцинована людина захворіє на COVID-19. Крім того, вакцина запобігає передачі коронавірусу на 89,4%. За даними журналу New England Journal of Medicine, вакцина є на 92% ефективною для запобігання важким формам захворювання після введення двох доз і на 62% – після однієї.

Вакцина є ефективною проти індійського, південноафриканського та британського штамів. Comirnaty є однаково ефективною для людей старше за 70 років і для молоді.

Чи безпечно вакцинуватися Comirnaty?

Оскільки Comirnaty рекомендується для умовного дозволу на продаж, компанія, яка її продає, і далі надаватиме результати основного випробування, яке триватиме впродовж 2 років. Це випробування й додаткові дослідження нададуть інформацію про те, як довго триває захист, наскільки добре вакцина запобігає важким формам COVID-19 і наскільки добре захищає людей з ослабленим імунітетом, дітей і вагітних жінок, а також чи запобігає вона безсимптомним випадкам.

Відповідно до плану ЄС із моніторингу безпеки вакцин проти COVID-19, Comirnaty ретельно контролюватиметься. Попри те що багато людей отримали вакцину під час випробувань, певні побічні ефекти можуть стати очевидними тільки після вакцинації мільйонів людей.

Відомі побічні ефекти вакцини Comirnaty:

 • біль у місці ін'єкції;
 • стомлюваність;
 • головні болі;
 • м'язові болі;
 • озноб;
 • біль у суглобах;
 • підвищення температури тіла;
 • припухлість у місці ін'єкції;
 • почервоніння в місці ін'єкції;
 • нудота;
 • загальне нездужання;
 • збільшення лімфатичних вузлів (лімфаденопатія);
 • можлива алергічна реакція.

Компанії зобов'язані надавати щомісячні звіти про безпеку додатково до регулярних оновлень і проводити дослідження для моніторингу безпеки й ефективності вакцин під час їхнього використання населенням.

Ці заходи дадуть змогу органам, що здійснюють регулювання, швидко оцінити дані, що надходять із різних джерел, і за необхідності вжити відповідних регулювальних заходів для захисту здоров'я населення.

Використання цієї вакцини дозволено в 99 країнах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉