Facebook Pixel

Україна уклала договір із Pfizer на поставку 10 млн доз вакцин — Зеленський

Україна уклала договір із американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини проти COVID-19.

«Сьогодні дуже важливий день для України і для українців — ми сьогодні нарешті підписали важливий контракт із компанією Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини Pfizer. Це дійсно складно було зробити, але завдяки розмові з керівником компанії Pfizer Альбертом Бурлою — у мене з ним була розмова 8 лютого — він пообіцяв, що зробить все можливе і неможливе. І зробив це», — цитує Зеленського його пресслужба.

Він додав, що співпраця з американськими фармацевтичними компаніями продовжуватиметься і розширюватиметься.

Відзначається, що безпосередньо переговорним процесом щодо поставок препарату в Україну за дорученням глави держави займався керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що всі ці вакцини мають надійти протягом 2021 року.

«Вакцині Pfizer в Україні бути! Тепер можу відкрито говорити про переговори, які тривали кілька місяців. Сьогодні Pfizer нарешті зі свого боку підписав рамковий договір про постачання в Україну 10 млн доз вакцин. Ми очікуємо, що перші партії за цим контрактом почнуть надходити вже в найближчі місяці. А всі 10 млн доз будуть поставлені упродовж 2021-го», — передає слова Степанова МОЗ у Telegram.

Контекст. Зеленський провів телефонну розмову з головним виконавчим директором фармацевтичної компанії Pfizer Альбертом Бурлою 8 лютого 2021 року. Під час розмови останній пообіцяв зробити все можливе, щоб Україна отримала перші партії вакцини за контрактом якомога швидше.

23 лютого 2021 року головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив про реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 компанії Pfizer.

Наприкінці березня стало відомо, що уряд України отримав підтвердження про постачання додаткового мільйона доз вакцини від Pfizer/BioNTech у межах глобального механізму COVAX, які будуть доставлені траншами до кінця червня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉