Facebook Pixel

Степанов в Індії домовився про постачання вакцини від коронавірусу

Індія найближчим часом поставить в Україну 500 тисяч доз вакцини проти COVID-19. Угоду досягнуто під час поїздки міністра охорони здоров'я Максима Степанова до Делі. Про це повідомило посольство Індії в Україні.

Постачатиметься вакцина Covishield виробника Serum Institute. Повідомляється, що це варіант вакцини AstraZeneca та Оксфордського університету, що випускається в Індії за ліцензією.

Партія обсягом 500 тис. доз називається першим траншем, «який дозволить Україні розпочати кампанію вакцинації населення по всій країні». Нові постачання можуть відбутися в міру розширення виробництва вакцини в Індії.

151708062-1853554124797821-6504634145538276017-o.jpg

Степанов 21 лютого написав у Facebook, що вакцина вже транспортується до Мумбаї. Далі на неї чекає довгий шлях вантажним літаком із зупинкою в Стамбулі.

Your browser doesn't support HTML5 video.

Контекст. У четвер, 18 лютого, Степанов говорив, що 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca до кінця тижня вже будуть в Україні. Ця вакцина закуповується за бюджетні гроші.

15 лютого до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я подано заявку на державну реєстрацію в Україні вакцини Oxford/AstraZeneca під зобов'язання для екстреного медичного застосування. Чи поширюється заявка на ліцензовані варіанти цієї вакцини, не повідомлялося.

«Організаційно ми готові до прибуття будь-якого типу й кількості вакцин», — написав заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко. За його словами, є чіткий план, який дозволяє одразу після прибуття вакцини доправити її одночасно 11 машинами до обласних складів. Шість областей — Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та місто Київ — отримають вакцину в день прибуття, інші — наступного дня.

Наприкінці січня Степанов говорив, що вакцинація проти коронавірусу в Україні розпочнеться орієнтовно 15 лютого. Однак у призначений день нічого не відбулося, оскільки вакцина до країни не надійшла. Степанов пізніше пояснив, чому це сталося.

Народна депутатка від «Слуги народу» Ірина Верещук повідомила, що Степанова можуть відправити у відставку, якщо до кінця лютого в Україні не почнеться вакцинація.

На початку лютого НАБУ почало розслідування проти голови МОЗ через можливі махінації із закупівлею вакцин. Річ у тім, що Міністерство охорони здоров'я хоче закупити вакцину Sinovac через приватну фірму за ціною $17,85 за дозу, хоча ДП «Медзакупівлі» вело переговори щодо її придбання за ціною $3.

Степанов заявив, що розслідування НАБУ справи про закупівлю вакцин проти коронавірусу негативно вплине на переговори з виробниками препаратів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉