Facebook Pixel

Вакцин поки немає, але план вакцинації вже складено – Ляшко

Фото: Facebook / Віктор Ляшко

Фото: Facebook / Віктор Ляшко

«Організаційно ми готові до прибуття будь-якого типу і кількості вакцин», — написав у Facebook заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

20 лютого спільно з регіональними координаторами провели нараду для «узгодження останніх штрихів внутрішньо обласної логістики» і роз'яснення особливостей обліку та відпуску імунобіологічних препаратів.

За словами Ляшка, є чіткий план, який дозволяє відразу після прибуття вакцини розвозити її одночасно 11 машинами по обласним складах. Шість областей: Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька і Київ отримають вакцину в день прибуття, інші — наступного дня.

Telegram Logo

Мобільні бригади вже знають, скільки вакцин їм буде потрібно для проведення щеплення всіх бажаючих в даній лікарні.

Оскільки медичні працівники будуть задіяні протягом всієї прищеплювальної кампанії, то Національна служба здоров'я України (НСЗУ) буде укладати договори з певними медичними закладами, які відповідають вимогам для проведення вакцинації від COVID-19, і платити їм за надані послуги.

Це передбачено в Програмі медичних гарантій на 2021 рік у окремому пакеті вакцинації від COVID-19.

У перший місяць НСЗУ виплатить 8 тис. грн на одну мобільну бригаду. Далі медичний заклад буде отримувати доплату за фактичну кількість вакцинованих: 25 грн за першу дозу вакцини і 60 грн за другу.

Дані про вакцинацію будуть вноситися до електронної системи охорони здоров'я, і на підставі цієї інформації НСЗУ буде оплачувати фактично надані послуги.

Додатково. Наприкінці січня міністр охорони здоров'я Максим Степанов говорив, що вакцинація від коронавірусу в Україні почнеться орієнтовно 15 лютого. Однак в призначений день нічого не сталося, оскільки вакцина в країну не надійшла. Степанов пізніше пояснив, чому це сталося.

«15 лютого — це дата, яку я називав, виходячи з попередніх домовленостей про постачання вакцин. Але зараз ці поставки трішечки затримуються. Зараз тривають технічні моменти щодо логістики відправки вакцини», — заявив він.

Народний депутат від «Слуги народу» Ірина Верещук повідомила, що Степанова можуть відправити у відставку, якщо до кінця лютого в Україні не почнеться вакцинація.

На початку лютого НАБУ почало розслідування проти голови МОЗ через можливих махінацій із закупівлею вакцин. Його почали через те, що Міністерство охорони здоров'я хоче закупити вакцину Sinovac через приватну фірму за ціною $17,85 за дозу, хоча ДП «Медзакупкі» вело переговори щодо її закупівлі за ціною $3.

Степанов заявив, що розслідування НАБУ справи про закупівлю вакцин проти коронавірусу негативно вплине на переговори з виробниками препаратів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини