Facebook Pixel

Вакцина від коронавірусу: НАБУ почало розслідування щодо закупівлі

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) почала розслідування щодо закупівлі вакцини проти коронавірусу.

Про це під час брифінгу заявив виконувач обов'язків глави САП Максим Грищук.

Він не уточнив деталей розслідування, однак зазначив, що кримінальне провадження відкрито в лютому 2021 року. Крім того, він не повідомив, за якою саме статтею відкрито провадження.

Telegram Logo

Директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що тема вакцин набуває актуальності, саме тому створено підрозділ, який займається питаннями охорони здоров'я.

Водночас на сторінці Facebook Ради громадського контролю НАБУ з'явилася інформація про те, що 3 лютого Бюро почало досудове розслідування можливих зловживань під час закупівлі вакцини проти коронавірусу Sinovac за ціною $17,85 за дозу з допомогою приватної фірми-посередника.

Йдеться про компанію «Медичні закупівлі», яка почала переговори про закупівлю вакцини вартістю $3, однак МОЗ зупинив цей процес і доручив почати переговори про закупівлю вакцини від Sinovac.

Однак вартість закупівлі однієї дози стала чи не найвищою у світі, а загальна ефективність вакцини показала в Бразилії лише 50,38%. Саме тому Рада громадського контролю звернулася до НАБУ.

Контекст. Україна отримає 1,9 млн доз вакцини проти коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech вартістю 504 грн за одиницю. Уряд ще в грудні 2020 року підписав контракт про її постачання.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини