Facebook Pixel

Вакцина від коронавірусу в Україні: претендентів стає все більше

Міністерство охорони здоров'я проводить переговори щодо закупівлі вакцини проти коронавірусу з індійським виробником Serum Institute.

Зокрема, Serum Institute може виробляти вакцини Novavax та AstraZeneca, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко, передає «Інтерфакс-Україна».

Проте він не уточнив, чи йдеться про закупівлю вакцини, яку розробляє Serum Institute, чи про вакцини інших компаній.

Вакцини проти коронавірусу, які розглядає Україна

Вакцина від BioNTech/Pfizer

Вакцину німецької компанії BioNTech та американського концерну Pfizer першою схвалила ВООЗ. Саме цю вакцину також почали застосовувати у ЄС для масової вакцинації населення. Приблизно 19 країн збираються вакцинувати населення з допомогою вакцини BioNTech і Pfizer.

Зокрема, Україна може отримати 100 тис. доз вакцини саме від BioNTech і Pfizer у рамках програми з розповсюдження вакцини в бідних країнах.

Вакцина від Moderna

Міністерство також веде переговори з компанією Moderna щодо отримання вакцини проти коронавірусу. У грудні 2020 року цей препарат був дозволений до застосування в США. А 6 січня його схвалили й у ЄС. 2021 року планується виготовити приблизно 1 млрд доз.

Вакцина AstraZeneca

Вакцину AstraZeneca було розроблено шведсько-британським виробником фармацевтичної продукції в співпраці з Оксфордським університетом. Вакцину вже дозволили застосовувати у Великій Британії, Індії та Аргентині. Виробляти вакцину збираються в Індії — 2021 року планують випустити 3 млрд доз.

Вакцина Sinovac

Вакцина китайської компанії Sinovac Biotech (CoronaVac) є на 100% ефективною для запобігання важким випадкам COVID-19, майже на 78% — для запобігання легким випадкам і має загальну ефективність 50,4%.

Саме вакцину Sinovac вироблятиме українська компанія «Лекхім». Вона отримала від китайської компанії квоту на 5 млн доз вакцини для того, щоб продати їх в Україні в першому півріччі 2021-го, з них 1,9 млн доз хоче придбати Міністерство охорони здоров'я.

Вакцина від Johnson & Johnson

Вакцина від Johnson & Johnson показала хороші результати під час останньої фази клінічних випробувань. Понад 90% учасників випробувань після вакцинації виробили імунні білки впродовж 29 днів.

Крім того, цю вакцину потрібно вводити лише один раз.

МОЗ також веде переговори з Johnson & Johnson щодо закупівлі вакцини.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉