Україна отримає 1,9 млн доз вакцини проти коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech вартістю 504 грн за одиницю. Уряд уже підписав контракт щодо постачання.
Очікується, що українці отримають дану вакцину у максимально короткі терміни, повідомила пресслужба Офісу президента.

В Україні вакцину Sinovac Biotech використовуватимуть для безкоштовних щеплень громадянам, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією.
Постачальником вакцини в Україні буде компанія «Лекхім», яка є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини в Україні.
Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною, яка випускається у шприці та зберігається при температурі від +2 до +8 градусів. За результатами проміжних даних випробування вакцини, ефективність препарату зафіксована на рівні до 97%.
Перша партія вакцини в кількості 700 тис. доз буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним із компетентних органів США, Великої Британії, Японії, Австралії тощо.
Така закупівля вакцини здійснюється окремо від механізму COVAX, за яким Україні гарантовано отримання 8 млн доз вакцини безкоштовно.
Водночас Міністерство охорони здоров’я веде перемовини щодо закупівлі вакцини від Pfizer і кількох інших компаній. Якщо вони дадуть згоду на отримання вакцини Україною, то найвірогідніше вона з’явиться в державі у квітні-травні 2021 року.
Контекст. Велика Британія першою у світі затвердила вакцину проти коронавірусу для широкого застосування. Нею стала вакцина від Pfizer і BioNTech, ефективність якої 95%.
Глава комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки Сергій Комісаренко заявив, що до кінця 2021 року в Україні зможуть вакцинувати всіх охочих.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки