Першою вакциною проти коронавірусу в Україні стане китайська Sinovac

Україна отримає 1,9 млн доз вакцини проти коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech вартістю 504 грн за одиницю. Уряд уже підписав контракт щодо постачання.

Очікується, що українці отримають дану вакцину у максимально короткі терміни, повідомила пресслужба Офісу президента.

В Україні вакцину Sinovac Biotech використовуватимуть для безкоштовних щеплень громадянам, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією.

Telegram Logo

Постачальником вакцини в Україні буде компанія «Лекхім», яка є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини в Україні.

Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною, яка випускається у шприці та зберігається при температурі від +2 до +8 градусів. За результатами проміжних даних випробування вакцини, ефективність препарату зафіксована на рівні до 97%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Перша партія вакцини в кількості 700 тис. доз буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним із компетентних органів США, Великої Британії, Японії, Австралії тощо.

Така закупівля вакцини здійснюється окремо від механізму COVAX, за яким Україні гарантовано отримання 8 млн доз вакцини безкоштовно.

Водночас Міністерство охорони здоров’я веде перемовини щодо закупівлі вакцини від Pfizer і кількох інших компаній. Якщо вони дадуть згоду на отримання вакцини Україною, то найвірогідніше вона з’явиться в державі у квітні-травні 2021 року.

Контекст. Велика Британія першою у світі затвердила вакцину проти коронавірусу для широкого застосування. Нею стала вакцина від Pfizer і BioNTech, ефективність якої 95%.

Глава комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки Сергій Комісаренко заявив, що до кінця 2021 року в Україні зможуть вакцинувати всіх охочих.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини