Facebook Pixel

РНБО вибрала вакцину проти коронавірусу для України. Які є варіанти, крім Moderna

Глава комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки Сергій Комісаренко заявив, що вакцина від Moderna — компанії з США, є безпечною для використання, зокрема і тому, що має прості умови для зберігання. Про це він розповів в ефірі телеканалу «Україна 24».

Комісаренко також додав, що до кінця 2021 року в Україні зможуть вакцинувати всіх охочих.

Quote«Нам потрібно провести правильну агітацію за те, що вакцини є ефективними і що вони необхідні, щоб люди залишалися здоровими. На жаль, у нас ще є люди, охоплені антивакцинною пропагандою, котрі не хочуть вакцинуватися. Потрібно, щоб максимальна кількість людей зробила це», — додав він.

Якими ще вакцинами можна захиститися від COVID-19

1 грудня стало відомо, що німецька BioNTech й американська Pfizer подали на умовне твердження свою вакцину проти коронавірусу для того, щоб використовувати її в Європейському Союзі.

Якщо вакцина BNT162b2 отримає погодження, її застосування в Європі стане можливим уже до кінця 2020 року, пише видання Associated Press.

Газета The Wall Street Journal кілька днів тому з посиланням на джерела повідомила, що вакцину вже почали доставляти по світу

На завершальній стадії розробки зараз знаходиться також вакцина, яку розробляють у партнерстві AstraZeneca й Оксфордський університет. Раніше її ефективність затвердили на рівні 70,4% (це попередні результати випробувань препарату на 20 тис. добровольців). Водночас при разовому введенні великої дози вакцини ефективність становить 62%, при дворазовій вакцинації цей показник може збільшитися до 90%.

Варто також згадати американську компанію Johnson & Johnson. У жовтні дослідження були зупинені через смерть одного з учасників, проте це не було пов'язано з вакциною, тому випробування продовжили. Минулого тижня стало відомо, що ціна вакцини від компанії складе близько $1.

Контекст. Раніше ми писали про те, скільки коштуватимуть різні вакцини проти коронавірусу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉