Facebook Pixel

Перегони вакцин проти коронавірусу: хто виривається вперед і має найбільші шанси

У всьому світі розробники намагаються досягти успіху в розробленні вакцини проти COVID-19 і надати всьому світу можливість її використання. Деякі з них заявляють про ефективність своїх розробок вище за 90%, деякі вже обмежено використовують їх у різних країнах, а деякі перебувають лише на першій фазі дослідження вакцин. The Page зібрало актуальну інформацію про найвідоміші вакцини світу, які наразі розробляються, і про те, на якому етапі перебуває кожна з них.

Вакцина проти коронавірусу від Pfizer і BioNTech

Компанії Pfizer і BioNTech вже оголосили про те, що за підсумками третьої фази клінічних випробувань ефективність РНК-вакцини досягла 95%, тоді як раніше компанії заявляли про ефективність на рівні 90%. Американська Pfizer найближчими днями направить заявку на отримання дозволу на застосування вакцини. Про це заявив виконавчий директор компанії Альберт Бурла, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Ми дуже близькі до того, щоб направити запит на застосування. Ми оголосимо про це, тільки-но це зробимо», — сказав він.

Ба більше, компанії заявили, що подадуть до FDA заявку на екстрене схвалення вакцини.

Варто зазначити, що однією зі складностей, пов'язаних із вакциною, стане те, що вона має зберігатися за температури -80°C, передає BBC.

Вакцина проти коронавірусу від Moderna

Ефективність вакцини, яку розробляє американська біотехнологічна компанія Moderna, становить 94,5%, передає Forbes.

Водночас видання зазначає, що протокол випробувань, який було оприлюднено у вересні, показує, що компанія чекатиме, поки значна кількість добровольців не захворіє на COVID-19, перш ніж зробити висновок про ефективність своєї вакцини.

У разі якщо результати випробувань відповідатимуть критеріям FDA, у Moderna є шанс до кінця року подати заявку на дозвіл використовувати вакцину в надзвичайних ситуаціях.

Водночас компанія працює над вакциною на базі мРНК, куди уряд США вклав $1,5 млрд. В обмін на це потрібно буде надати 100 млн доз вакцини. Перші результати випробувань на людях виявилися успішними — вакцина показала ефективність на понад 94%, проте вона характеризується значними побічними ефектами, як-от втома, озноб, головний біль, біль у м'язах, підвищена температура тощо.

Вакцину компанії можна зберігати за температури від 2 до 8 градусів нижче нуля впродовж 30 днів. Вакцина також може зберігатися 6 місяців за температури -20°C. Це суттєва перевага, адже зберігання багатьох вакцин вимагає глибокого заморожування.

Вакцина проти коронавірусу від Johnson & Johnson

Зараз американська компанія Johnson & Johnson перебуває на другій стадії тестування вакцини проти коронавірусу. У жовтні дослідження було зупинено через смерть одного з учасників, проте це не було пов'язано з вакциною, тому випробування продовжили.

Варто зазначити, що компанія включила Україну до списку можливих кандидатів для тестування вакцини проти коронавірусу на третьому етапі клінічних досліджень.

Вакцина проти коронавірусу «Супутник V»

Ефективність російської вакцини проти коронавірусу, розробленої Національним дослідницьким центром імені Гамалії, за підсумками проміжних даних постреєстраційних досліджень оцінили в 92%.

З нею є проблеми — обмеженість виробничих потужностей і те, що її потрібно зберігати за температури -18 градусів за Цельсієм.

Варто зазначити, що також є побоювання, що поспішність у роботі над вакциною може піддати непотрібному ризику кінцевих споживачів, але російська влада відкидає таку ймовірність.

Контекст. Раніше ми писали про те, скільки коштуватимуть різні вакцини проти коронавірусу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉