Moderna проситиме владу США дозволити використовувати її вакцину вже зараз в екстрених ситуаціях

Ефективність вакцини Moderna виявилася 94,5%. Фото: Anadolu

Ефективність вакцини Moderna виявилася 94,5%. Фото: Anadolu

Американська біотехнологічна компанія Moderna оголосила про результати незалежного моніторингу проміжних даних випробування фази 3 її вакцини-кандидата. У випробуванні взяли участь понад 30 000 чоловік. Ефективність вакцини виявилася 94,5%.

Вакцина в цілому добре переносилася. Більшість небажаних явищ були легкого або середнього ступеня тяжкості. Важкі події (2% після першої дози) включали біль у місці ін'єкції (2,7%), а після другої дози включали втому (9,7%), міалгію (8,9%), артралгію (5,2%), головний біль (4,5%), почервоніння в місці ін'єкції (2,0%). Ці явища зазвичай тривали недовго.

Грунтуючись на проміжних даних із безпеки та ефективності, Moderna мае намір просити в Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) дозвіл на використання її вакцини в надзвичайних ситуаціях (EUA). Вона також планує подавати заявки на отримання дозволів у глобальні регулюючі органи.

Telegram Logo

До кінця 2020 року компанія розраховує виробити близько 20 млн доз вакцини для ринку США. Вона планує виробити від 500 млн до 1 млрд доз у всьому світі в 2021 році.

Moderna заявила, що її вакцину можна зберігати при температурах від 2 до 8 градусів нижче за нуль протягом 30 днів. Також вакцина може зберігатися 6 місяців за температури -20°C. Це суттєва перевага, так як багато вакцин вимагають глибокої заморозки для зберігання.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Очікується, що курс із двох доз вакцини Moderna коштуватиме $50-60.

Контекст. Професор Угур Шахін, гендиректор компанії BioNTech, вакцина якої зараз близька до успішного завершення повної програми випробувань, вважає, що зима 2020-2021 буде важкою, оскільки вакцина ще не зможе надати великого впливу на поширення інфекції. Але через деякий час вона зможе знизити поширення COVID-19 в два рази. Як наслідок до наступної зими життя повинне повернутися до докризового стану.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини