Американська біотехнологічна компанія Moderna оголосила про результати незалежного моніторингу проміжних даних випробування фази 3 її вакцини-кандидата. У випробуванні взяли участь понад 30 000 чоловік. Ефективність вакцини виявилася 94,5%.
Вакцина в цілому добре переносилася. Більшість небажаних явищ були легкого або середнього ступеня тяжкості. Важкі події (2% після першої дози) включали біль у місці ін'єкції (2,7%), а після другої дози включали втому (9,7%), міалгію (8,9%), артралгію (5,2%), головний біль (4,5%), почервоніння в місці ін'єкції (2,0%). Ці явища зазвичай тривали недовго.
Грунтуючись на проміжних даних із безпеки та ефективності, Moderna мае намір просити в Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) дозвіл на використання її вакцини в надзвичайних ситуаціях (EUA). Вона також планує подавати заявки на отримання дозволів у глобальні регулюючі органи.

До кінця 2020 року компанія розраховує виробити близько 20 млн доз вакцини для ринку США. Вона планує виробити від 500 млн до 1 млрд доз у всьому світі в 2021 році.
Moderna заявила, що її вакцину можна зберігати при температурах від 2 до 8 градусів нижче за нуль протягом 30 днів. Також вакцина може зберігатися 6 місяців за температури -20°C. Це суттєва перевага, так як багато вакцин вимагають глибокої заморозки для зберігання.
Очікується, що курс із двох доз вакцини Moderna коштуватиме $50-60.
Контекст. Професор Угур Шахін, гендиректор компанії BioNTech, вакцина якої зараз близька до успішного завершення повної програми випробувань, вважає, що зима 2020-2021 буде важкою, оскільки вакцина ще не зможе надати великого впливу на поширення інфекції. Але через деякий час вона зможе знизити поширення COVID-19 в два рази. Як наслідок до наступної зими життя повинне повернутися до докризового стану.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки