Розробник вакцини від COVID-19 розповів, коли світ повернеться до доковідного життя

Фото: скріншот

Фото: скріншот

Професор Угур Шахін, гендиректор компанії BioNTech, вакцина якої зараз близька до успішного завершення повної програми випробувань, вважає, що зима 2020-2021 буде важкою, оскільки вакцина ще не зможе надати великого впливу на поширення інфекції. Але через деякий час вона зможе знизити поширення COVID-19 в два рази. В результаті до наступної зими життя повинне повернутися до докризового стану.

Про це повідомила BBC.

«Передача між людьми буде знижена з допомогою вакцини. Можливо, не на 90%, але, може бути, на 50%. Але ми не повинні забувати, що навіть це може привести до різкого скорочення поширення пандемії», — сказав Шахін.

Telegram Logo

При сприятливому розкладі очікується, що вакцина повністю покаже свою ефективність до кінця 2021 року — початку 2022 року. Професор зазначив, що цього вдасться досягти завдяки зниженню числа нових випадків зараження до літа і зростання охоплення вакцинації до осені 2021 року.

За його словами, мета полягала в тому, щоб до квітня наступного року доставити по всьому світу не менше 300 млн доз, що «може дозволити нам тільки почати впливати».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Шахін підкреслив, що

Quoteнеобхідно завершити всі програми імунізації до осені-2021.

Контекст. В світі з початку пандемії зареєстровано понад 54 млн хворих, понад 37,5 млн осіб одужали, а понад мільйон померли.

За добу 14 листопада в Україні зафіксовано 10 681 новий випадок COVID-19.

Міністерство охорони здоров'я оновило список країн, які входять в «зелену» та «червону» зони.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини