Facebook Pixel

Вакцина від коронавірусу в Україні: коли з’явиться та скільки українців готові зробити щеплення

Міністерство охорони здоров’я веде перемовини щодо закупівлі вакцини від Pfizer і кількох інших компаній. Якщо вони дадуть згоду на отримання вакцини Україною, то найвірогідніше вона з’явиться в державі у квітні-травні 2021 року.

Про це партнеру The Page — діловому тижневику «Перша Шпальта» заявив керівник експертної групи з питань імунопрофілактики Міністерства охорони здоров’я Сергій Литовка.

Telegram Logo

Варто зазначити, що перші дози Україна отримає безоплатно за міжнародною програмою COVAX, що дасть змогу вакцинувати 4 млн українців. За словами Литовки, для закупівлі інших доз уряд виділив 2 млрд грн. Однак, за словами старшого економіста Ukraine Economic Outlook Михайла Кухара, для закупівлі вакцини для всього населення потрібно $2 млрд, що перевищує видатки України на медицину.

Литовка додав, що лише 47 — 52% українців готові вакцинуватися проти коронавірусу, якщо вакцина буде безоплатною, а в разі, якщо за неї доведеться платити, то рівень готовності падає до 35%. Кухар же прогнозує, що 2021 року в Україні буде зростання попиту на послугу дорогого вакцинування заради повернення собі свободи пересування світом.

Quote«Насамперед рекомендовано провести вакцинацію медичних працівників, оскільки вони мають найбільший контакт із хворими на коронавірус, військовослужбовців, учасників Операції об’єднаних сил, соціальних працівників, а також освітян, співробітників Національної поліції, службовців Національної гвардії та інших», — додав Литовка.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що глобальний фонд доступу до вакцин проти коронавірусу COVAX схвалив запит України на отримання вакцини.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини