Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вакцинація проти коронавірусу: наскільки безпечно змішувати різні щеплення

Британія тестує суміш вакцин при щепленнях проти коронавірусу. Фото: УНІАН

Британія тестує суміш вакцин при щепленнях проти коронавірусу. Фото: УНІАН

У Великій Британії проводять випробування ефективності використання двох різних вакцин при вакцинаціі проти коронавірусу, де хочуть встановити, наскільки відрізнятиметься ступінь захисту в цьому разі, якщо порівняти зі звичайним введенням двох доз однакової вакцини.

Як пише видання Global News, якщо результати будуть позитивними, то це може допомогти полегшити проблеми з ланцюжком поставок і підвищити стійкість імунітету у вакцинованих, особливо захистити населення від нових штамів COVID-19.

Дослідження проводить Oxford Vaccine Group. Раніше на своєму сайті вона пояснювала, що частина добровольців отримають першу дозу вакцини AstraZeneca, а частина — Pfizer / BioNTech, після чого через кілька тижнів половина отримає другу дозу тієї ж вакцини, а іншим введуть іншу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Чи безпечно суміщати препарати при вакцинації проти коронавірусу?

За словами викладача інфекційних хвороб Університету Торонто (Канада) Ісаака Богоча, наразі не варто змішувати вакцини проти COVID-19, оскільки поки що даних для аналізу немає. За його словами, це «розумна ідея» і вона може бути корисною за дефіциту одного типу вакцини.

Водночас лікар-інфекціоніст госпіталю Regina General Hospital і доцент Університету Саскачевану (Канада) Вонг теж заявив, що даних для аналізу поки що замало. Як пише CBC, дослідження можуть показати, що змішувати декілька вакцин безпечно, але, на його думку, це «малоймовірно».

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Немає чітких даних, які показують, що ви можете правильно змішувати і поєднувати, і ми б не рекомендували це», — сказав Вонг.

За словами епідеміолога лікарні і доцента медицини в Mount Sinai Hospital у Нью-Йорку Д. Мазо, вакцини AstraZeneca і Pfizer/BioNTech використовують дві різні технології для захисту від COVID-19 (перша — мРНК, а друга — технологію вектора аденовірусу). Як пише Healthline, вона сказала, що в деяких випадках один тип вакцини може підвищити ефективність іншого.

Контекст. Раніше The Page описувало головні фейки про щеплення проти коронавірусу і спробувало їх спростувати.

Коментарі

Всі новини