Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Суп із кажана проти втечі з лабораторії: розвідка США розповіла, як міг з'явитися коронавірус

Як міг з'явитися коронавірус. Фото: Pixabay

Як міг з'явитися коронавірус. Фото: Pixabay

Чи дійсно суп із кажана став виною появи COVID-19? Ні, ми не про теорії змови.

Троє вчених з Інституту вірусології в Ухані в листопаді 2019 року дуже захворіли. Йдеться про перенесене захворювання із симптомами COVID-19. Випадок із китайськими вченими стався до появи інформації про коронавірус у світі, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на дані секретного звіту розвідки США, які опинилися в розпорядженні редакції. Ба більше, усе це може свідчити про штучну появу коронавірусу.

Про що писала розвідка США та як пов'язана хвороба уханьських вчених із можливим лабораторним походженням COVID-19 – далі в матеріалі.

Гіпотеза проти теорій змови

Гіпотеза про те, що пандемія могла розпочатися внаслідок аварії в лабораторії, довго характеризувалася скептиками як теорія змови. Але вона викликала великий інтерес вчених, які скаржилися на відсутність прозорості з боку китайської влади або незаперечний доказ альтернативної гіпотези: зараження від кажана або іншої зараженої тварини поза межами лабораторією.

Багато прихильників лабораторної гіпотези говорять, що вірус, який був перенесений інфікованим кажаном, міг бути доставлений у лабораторію, щоб дослідники могли працювати над потенційними вакцинами.

Хоча лабораторна гіпотеза сприймається більш серйозно, зокрема посадовими особами адміністрації Байдена, дебати, як і раніше, пофарбовані політичною напруженістю, зокрема щодо того, скільки доказів необхідно для підтвердження гіпотези.

Китай проти США

Інформація про хворобу вчених з Уханя з'являлася й раніше, але деталі з'ясувалися напередодні чергового засідання Всесвітньої організації охорони здоров'я на тему подальшого розслідування походження COVID-19.

Вчені з Китаю звернулися до лікарні із симптомами, які відповідали як COVID-19, так і звичайному сезонному захворюванню. До слова, працювали вони в лабораторії Уханя, вивчаючи коронавіруси та інші патогени.

Люди в Китаї нерідко звертаються прямо до лікарні, пишуть в WSJ. Попри те що COVID-19 і грип є дуже різними захворюваннями, вони мають схожі симптоми: лихоманка, біль і кашель. Члени однієї й тієї самої команди, які працюють із коронавірусами, звернулися до лікарні з аналогічними симптомами незадовго до виявлення пандемії.

«Китай неодноразово заперечував, що вірус вислизнув з однієї з його лабораторій. У неділю Міністерство закордонних справ Китаю процитувало висновок групи під керівництвом ВООЗ після відвідування Уханьського інституту вірусології (WIV) у лютому про те, що витік із лабораторії є вкрай малоймовірним», – пишуть в WSJ і додають, що у відповідь на запит видання міністерство повідомило, що США й далі пропагують теорію лабораторних витоків.

Більшість вчених говорять, що вони не бачили нічого, що б підтвердило думку про те, що вірус прийшов із військової лабораторії США, і Білий дім заявив, що немає вагомих причин для розслідування.

Пекін стверджував, що вірус міг виникнути за межами Китаю, зокрема в лабораторії на військовій базі Форт-Детрік у Мериленді, і закликав ВООЗ розслідувати ранні спалахи COVID-19 в інших країнах. Ши Чженлі, головна експертка з коронавірусів кажанів у WIV, заявила, що вірус не просочився з її лабораторій.

Думки розділяються

Нинішні й колишні офіційні особи, які знайомі з розвідданими про дослідників лабораторії, висловили різні думки.

Команда під керівництвом ВООЗ, яка відвідувала Ухань, дійшла висновку, що найімовірніше вірус передався людині від кажанів або через іншу тварину і що лабораторний витік є «вкрай малоймовірним».

Однак члени команди заявили, що вони не переглядали неопрацьовані дані або вихідні лабораторні, дані з безпеки та інші записи. Того самого дня, коли було опубліковано звіт, глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейсус сказав, що група недостатньо вивчила гіпотезу лабораторного витоку, і закликав до повнішого дослідження цієї ідеї.

Маріон Купманс, голландський вірусолог повідомив, що деякі співробітники WIV дійсно захворіли восени 2019 року, але вірусолог пояснив це регулярним сезонним захворюванням.

«Іноді траплялися хвороби, бо це нормально. Нічого особливого не було. Це, звісно, не така вже й велика проблема», – повідомив Купманс.

Однак Девід Ашер, який очолював у Держдепартаменті США часів Трампа спеціальну групу з вивчення природи COVID-19, вважає інакше.

«Я дуже сумніваюся, що три людини, перебуваючи в особливо захищених умовах лабораторії, яка працює з коронавірусами, упродовж тижня хворіють на грип, через який доводиться лягати в лікарню, і це жодним чином не пов'язано з коронавірусом», — повідомив він.

За словами Девіда Ашера, це може бути першим відомим кластером випадків COVID-19.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини