Facebook Pixel

ВООЗ назвала індійський варіант коронавірусу небезпечним у глобальному масштабі

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) змінила класифікацію «індійського» варіанту коронавірусу (штам B.1.617) і віднесла його до варіантів, що «викликають занепокоєння» і становлять загрозу в масштабі планети. Про це з посиланням на фахівця ВООЗ із COVID-19 Марію ван Керхове повідомило видання CNBC.

Віднесення B.1.617 до більш небезпечних варіантів пов'язано з інформацією про те, що він швидше поширюється і здатний обходити деякі наявні види захисту.

Водночас Керхове зазначила, що ці висновки є попередніми, триває вивчення цього варіанту. Вона також підкреслила, що, згідно з результатами останніх досліджень, наявні наразі вакцини проти коронавірусу є ефективними і проти штаму B.1.617.

Минулого тижня ВООЗ заявила про те, що уважно стежить принаймні за 10 варіантами коронавірусу по всьому світу, включно з B.1.617. Тоді цей штам був позначений як «варіант, який представляє інтерес».

Згідно з класифікацією ВООЗ, варіант вірусу позначається як такий, «викликає занепокоєння», якщо було доведено, що він більш заразний, більш смертоносний або більш стійкий до сучасних вакцин і методів лікування.

Контекст. З 2 травня забороняється перетинати кордон України іноземцям і особам без громадянства, які прибули з Індії або перебували там щонайменше 7 днів упродовж останніх двох тижнів.

За даними ВООЗ, нинішній спалах коронавірусу в Індії спричинений масовими зібраннями людей, більш заразними штамами й низьким рівнем вакцинації в країні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉