Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Велика заразність і опірність вакцині — чи варто боятися нових штамів коронавірусу

Нещодавно у Великій Британії був виявлений новий штам коронавірусу. Однак це не єдиний зразок мутацій вірусу, які є у світі.

Насправді мутації COVID-19 фіксуються по всьому світу ще з літа минулого року. А в жовтні 2020 року був виявлений іспанський штам, який поширився Європою. The Page зібрало дані про різні штами коронавірусу у світі.

Американський штам коронавірусу

Вчені з Університету штату Огайо знайшли ще два нові штами коронавірусу. Вони припускають, що мутації сформувалися на території США.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Цей штам заразніший, ніж раніше відомі варіанти SARS-CoV-2, однак вчені вважають, що нові мутації не вплинуть на ефективність вакцин.

Першу з двох мутацій виявили лише в одного пацієнта з Огайо, тому важко щось сказати про поширення цього штаму.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Друга мутація почала домінувати в столиці штату Коламбусі. Її поширення припало на кінець грудня 2020-го — початок січня 2021 року.

Південноафриканський штам коронавірусу

Також новий штам вірусу був виявлений у Південно-Африканській Республіці (ПАР). Його вже зафіксували в Німеччині.

Водночас вчені заявили, що цей штам може бути стійкішим до вже розроблених вакцин проти коронавірусу. Ба більше, цей штам мутував більше, ніж британський.

У країні тривають масові дослідження штаму.

Данський штам коронавірусу

Про мутацію коронавірусу також повідомили в Данії. Його носіями виявилися 10% хворих, протестованих у країні.

Однак вчені зазначили, що частота госпіталізації в разі інфікування цим штамом менша, ніж у випадку зараження SARS-CoV-2.

Бразильський штам

Бразильські вчені також зафіксували поширення мутованого коронавірусу в штаті Ріо-де-Жанейро. Однак поки немає жодних даних щодо швидкості зараження та впливу на ефективність вакцин проти коронавірусу.

Результати досліджень біологів показали, що від «материнського» вірусу він відрізняється мутаціями в 38 зі 180 геномів. Як і у випадку з новим британським штамом, 94% зразків виявленого в Ріо-де-Жанейро різновиду коронавірусу мають мутацію E484K у S-білку.

Британський штам

За словами китайських вчених, заразність штаму з Великої Британії в середньому на 50% більша, ніж «материнського» вірусу.

Водночас британські лікарі виділили основні симптоми наявності штаму в дітей.

Серед них:

  • втома;
  • підвищення кількості нападів істерики в немовлят;
  • головний біль;
  • біль у животі;
  • температура вище за 37 градусів;
  • втрата апетиту.

Малайзійський штам

Малайзійські вчені також виявили новий штам коронавірусу. Мутацію було знайдено під час дослідження зразків зі штату Сабах.

Наразі фахівці вивчають вплив цього різновиду, його ефективність і агресивність.

Водночас вчені зазначили, що мутації коронавірусу, найімовірніше, призведуть до того, що SARS-COV-2 стане менш вірулентним і приєднається до інших коронавірусів, які викликають симптоми застуди в холодну пору року.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини