Facebook Pixel

Держаудитслужба нарахувала втрат у коронавірусному фонді на 114,4 млн грн

Державна аудиторська служба під час перевірки використання коштів Спеціального фонду з боротьби з коронавірусом у 2020 році виявила фінансові порушення на суму 406,8 млн грн. Ці порушення призвели до втрат на суму 114,4 млн грн. Крім того, аудитори виявили проблемні питання та недоліки під час використання коштів фонду, які вплинули на ефективне використання 25,6 млрд грн.

Про це йдеться у відповіді Держаудитслужби на запит видання LB.ua.

Обсяг фонду станом на 31 грудня 2020 року склав 80,9 млрд грн, а виділено з нього після відповідних постанов Кабміну 78,4 млрд грн.

Telegram Logo

Під час перевірок встановлено, що 830 закупівель проведено з процедурними порушеннями, у 182 випадках такі порушення вплинули на результати закупівель на загальну суму 31,8 млрд грн. Суть порушень: замовники не відхилили учасників торгів, пропозиції яких не відповідали вимогам тендерної документації, і, як наслідок, неправомірно вибрали таких учасників переможцями торгів.

Деякі замовники не врахували, що операції з придбання товарів, робіт і послуг коштом фонду звільняються від сплати ПДВ, через що переплата склала 1,2 млрд грн.

Встановлено випадки неякісного виконання підрядниками умов укладених договорів. Зокрема, було завищено вартість виконаних ремонтно-будівельних робіт, що призвело до втрат фінансових ресурсів на 78,9 млн грн.

Виявлено, що замовники уклали 130 договорів (6% перевірених) на загальну суму 137,3 млн грн за відсутності документів щодо обґрунтування потреби закупівлі.

Під час перевірки виконання 2 078 договорів було встановлено, що замовники за 24 договорами (1,2% перевірених), укладеними на загальну суму 87,6 млн грн, документально не підтвердили якість товарів, що постачалися, і виконаних робіт.

За результатами проведених перевірок було ініційовано заходи щодо притягнення до адміністративної відповідальності 95 посадових осіб.

Додатково. Щотижневий дайджест The Page боротьби з COVID-19: російський імуноглобулін, нові штами та ліки проти артриту.

Інфляція до 8%, долар понад 28 грн і зростання економіки: новий прогноз Мінекономіки на три роки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини