Facebook Pixel

Як укласти декларацію з лікарем онлайн

Здоров'я

В умовах пандемії коронавірусу не рекомендовано відвідувати великі скупчення людей, зокрема лікарні, без крайньої необхідності. Однак у рамках реформи системи охорони здоров'я без декларації з лікарем неможливо скористатися медичними послугами, вартість яких покриває держава. В тому числі, і вакцинуватись від COVID-19.

Відтак Міністерство охорони здоров'я забезпечило можливість заповнити декларацію із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром онлайн. Також її можна підписати не тільки з лікарем, який працює в державній лікарні, а й з медиком, який працює в приватній клініці.

The Page розбиралося, як відбувається заповнення онлайн-декларацій. Варто зазначити, що в державних поліклініках все одно доведеться відвідати заклад для підпису декларації особисто.

Як обрати сімейного лікаря онлайн

Для того щоб укласти декларацію з лікарем онлайн, потрібно обрати медичний заклад поруч із місцем вашого проживання. Це можна зробити у сервісі Helsi, там можна знайти й лікаря. Шукати лікаря у системі краще за адресою, спеціальністю або клінікою.

Як вибрати лікаря онлайн

Як вибрати лікаря онлайн

Якщо у вас уже є лікар, якого вам порекомендували або ви з ним уже співпрацювали, то потрібно подивитися, чи не заключив він максимально можливу кількість декларацій. Сімейний лікар може набирати 1,8 тис. пацієнтів, а терапевт — 2 тис.

Перевірити кількість декларацій у лікаря можна на сайті Національної служби здоров'я України.

Де знайти скільки декларацій у лікаря

Де знайти скільки декларацій у лікаря


Як укласти декларацію з лікарем онлайн

Після того як ви визначилися з лікарнею та лікарем, потрібно ввійти в систему на сайті сервісу Helsi. Там потрібно ввести ваш номер телефону. Вам зателефонують з міського номера — для підтвердження входу потрібно натиснути "1".

Як укласти декларацію з лікарем онлайн

Як укласти декларацію з лікарем онлайн

За першого входу до системи вам доведеться вказати електронну пошту та пароль, з допомогою якого ви зможете ввійти до свого кабінету. У ньому можна заповнити реєстраційну форму, де потрібно вказати паспортні дані, а якщо у вас є діти, то потрібно додати ще й їхні свідоцтва про народження.

Однак варто додатково зателефонувати до лікарні та запитати, що потрібно для підписання декларації з лікарем. Можливо, окрім паспорта та ідентифікаційного коду знадобиться зошит або інші документи.

Після цього доведеться піти до лікарні та звернутися до реєстратури, де уповноважена особа роздрукує декларацію, ви її підпишете, а потім лікарня разом із електронним підписом внесе її до системи.

Після цього на ваш номер надійде СМС із кодом, який потрібно сказати тому, хто вносив ваші дані до системи.

Як підписати декларацію з лікарем онлайн (відео):

Водночас приватні клініки пропонують підписати декларацію телефоном. Або просто заповнити форму на сайті клініки, а її працівники самостійно внесуть дані до системи.

Але навіть у приватних клінік зараз великі черги, тож якщо вам потрібно укласти декларацію терміново — ви можете звернутися до сервісу DEC DOC, який пропонує платну послугу укладання декларації за 30 хвилин в режимі онлайн. Єдиний мінус, про який попереджають на сайті сервісу, це можливість укладання декларації з лікарем в іншому місті. Проте такий вихід із ситуації багатьох влаштовує, адже відразу після отримання декларації пацієнту будуть доступні всі безкоштовні сервіси гарантовані державою, більшість з яких сімейний лікар зможе забезпечити в телефонному режимі або онлайн.

Лайфхак для укладення декларації онлайн

Як бачите, офіційного онлайн-методу для заповнення декларації без відвідування медзакладу МОЗ усе ще не придумав. Але на допомогу може прийти простий лайфхак. Достатньо вибрати лікаря в системі, зберегти його номер телефону й написати в одному з месенджерів, чи можна з ним укласти декларацію.

Далі у вас запитають:

  • паспортні дані;
  • електронну пошту;
  • номер телефону;
  • телефон довіреної особи та її ім'я;
  • адресу проживання.

Після чого лікар заповнить необхідні документи, і вам на телефон надійдуть чотири цифри, які треба продиктувати лікарю.

Далі вам надішлють декларацію в PDF-форматі. Однак залишається питання, як її підписати, але й тут вам допоможуть нові технології. Щоб підписати декларацію, достатньо зробити скриншот декларації та намалювати свій підпис у редакторі фотографій. Після цього можна її відправити назад лікарю.

Декларація з приватним лікарем

Список приватних закладів та лікарів, із якими можна підписати декларацію, є на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Крім того, з грудня 2020 року в Україні запустили безкоштовний мобільний застосунок HELSI для пошуку лікаря, запису на прийом та можливістю передзаповнити декларацію.

Сервіс допомагає:

  • знайти лікаря за спеціалізацією, прізвищем чи назвою медзакладу;
  • записатися самому або записати своїх рідних до обраного закладу охорони здоров’я, клініки, спеціаліста;
  • скасувати запис до лікаря;
  • знайти ліки у найближчих аптеках.

У додатку можна ознайомитися з усіма послугами закладів охорони здоров’я чи клінік, обравши найоптимальніші для себе за місцем розташування та вартістю послуг.

Також до застосунку збираються додати телемедичні консультації, можливість переглядати результати прийому та доступ до сервісу «Ліки онлайн».

Як змінити сімейного лікаря

Медична декларація не є юридичним документом, тому пацієнт може без проблем змінити сімейного лікаря з будь-яких причин.

Це можна зробити навіть за допомогою телефону. Достатньо подзвонити до місця роботи або до лікаря, з яким ви хочете укласти декларацію. Необхідно буде передати лікарю скановану електронну копію паспорту, ідентифікаційного коду, після чого він введе ваші дані в електронну систему.

Після цього на ваш телефон прийде СМС з кодом, який необхідно повідомити лікарю. Підписання нової декларації автоматично анулює попередню.

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі