Facebook Pixel

Подвоєна заразність, тяжкість і розвиток гангрени: коли штам коронавірусу «Дельта» добереться до України

Новий варіант COVID-19 «Дельта», який вперше виявили в Індії, поширюється ще у 74 країнах. Зокрема Китаї, США та Великій Британії (в останній на нього припадає понад 90% нових випадків).

Як пише MarketWatch, це викликає побоювання, що «Дельта» стане домінуючим штамом у всьому світі.

Так, за словами колишнього комісара Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів Скотта Готліба, в США кількість випадків, викликаних цим варіантом, подвоюється кожні два тижні і тепер на їхню частку припадає не менше 10% нових.

Quote«Це не означає, що ми побачимо різке зростання кількості інфекцій, але це означає, що він візьме гору... Я думаю, що є ризик нової хвилі ближче до осені», — сказав він.

У той же час видання The Guardian пише, що «Дельта» на 60% швидше передається, ніж попередній домінуючий штам. За даними вчених, новий варіант відрізняється такими симптомами, як головний біль, біль у горлі та нежить.

Коронавірус «Дельта» в Україні

За даними українських учених, штам може почати поширюватися в Україні зі східних регіонів, а новий спалах захворюваності очікується раніше осені (через недостатній контроль міжнародної міграції та повільні темпи вакцинації). Як йдеться на сайті Національної академії наук України, якщо нова хвиля буде пов'язана саме з індійським штамом, вона може бути небезпечнішою за попередні, особливо у навантаженні на лікарні.

Quote«На нашу думку, слід розглянути доцільність встановлення додаткового контролю й обмежень з міграції між Україною та країнами, в яких стрімко збільшується частка варіанту «Дельта», для відстрочки поширення цього штаму в Україні. З огляду на великі обсяги міграції з РФ, можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі сходу України», — йдеться в повідомленні.

Учені стверджують, що цей штам небезпечніший за попередні. Так, він у 1,6 рази заразніший, ніж «Альфа» («британський штам»), в 2,2 рази частіше призводить до госпіталізації і в 1,4 рази частіше — до реанімації. За їхніми даними, штам зараз поширився в Росії, на яку припадає до чверті нових захворювань, а в Москві і Санкт-Петербурзі захворюваність різко зростає. Крім Росії вчені стурбовані також ситуацією у Великій Британії та Португалії, де також поширюється штам «Дельта». У Британії, наприклад, різке зростання захворюваності спостерігається навіть з огляду на те, що там вакциновано 60% населення.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що індійський штам коронавірусу («Дельта») призводить до тяжких наслідків, на кшталт гангрени.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉