Facebook Pixel

Вакцина проти коронавірусу Sinovac (CoronaVac): чим відомий закуплений Україною препарат

Здоров'я

Що відомо про вакцину проти коронавірусу CoronaVac. Фото: Pixabay

Що відомо про вакцину проти коронавірусу CoronaVac. Фото: Pixabay

В Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech. Зараз обсяг становить 215 тис. доз. 13 квітня 2021 року майже 8 тис. доз вакцини надійшло до Полтави. З вакциною CoronaVac працюватимуть три мобільні бригади – з Полтави, Кременчука та Лубен.

The Page зібрало інформацію про ефективність вакцини та її побічні ефекти.

Цикл публікацій про вакцини проти коронавірусу від The Page:

1

Вакцина компанії Sinovac: ефективність

За даними досліджень із Бразилії, вакцина CoronaVac є ефективною на 50,4%. Однак вона на 100% запобігає важкому перебігу коронавірусу та майже на 78% – легкій формі. Пізніше дослідження з Туреччини показали ефективність вакцини на рівні 83,5%. Ці цифри грунтуються на результатах випробувань третьої фази. Ще вакцина на 100% запобігла тяжкому перебігу коронавірусу та госпіталізації. За словами керівника досліджень, професора університету Хаджеттепе Серхата Унала, під час випробувань було госпіталізовано шість осіб у групі. Усі вони отримували плацебо, а не вакцину.

Однак CoronaVac досі проходить завершальну стадію погодження у ВООЗ.

Вакцина CoronaVac – рідка інактивована цільновіріонна вакцина, яка використовує частини клітин неживого вірусу. Вони не можуть заразити організм людини коронавірусом, але можуть активувати імунну систему. Вакцина зберігається за температури від +2 до +8 градусів. Препарат вводять внутрішньом'язово. Для курсу необхідно дві дози вакцини з інтервалом у два тижні.

Нове дослідження показало, що третя, або бустерна, доза вакцини CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech проти COVID-19 підвищує активність антитіл проти штаму «Дельта».

2

Побічні ефекти

Дослідження не показали серйозних побічних ефектів, найпоширеніший – лихоманка впродовж декількох днів.

Поширені побічні ефекти від вакцини CoronaVac:

  • жар;
  • почервоніння навколо місця вакцинації;
  • кашель.

«У режимі екстреного використання вакцину випробували приблизно мільйон осіб, не виявлено жодного випадку серйозних побічних ефектів. У людей спостерігалися лише слабкі симптоми», – цитує Лю Цзінчженя газета South China Morning Post.

3

Вакцина Sinovac в Україні

30 грудня 2020 року стало відомо, що Україна отримає 1,9 млн доз вакцини Sinovac Biotech вартістю 504 грн за одиницю. Українська фармацевтична компанія «Лекхім», яка є партнером Sinovac, має угоду з виробником на постачання 5 млн доз вакцини до України, зокрема 1,9 млн доз за держзакупівлею.

Схвалили застосування вакцини тільки 9 березня 2021 року. Раніше повідомлялося, що «Лекхім» поставить першу партію вакцини CoronaVac до 15 березня 2021 року.

10 лютого 2021 року Національне антикорупційне бюро почало розслідування щодо закупівлі вакцини проти коронавірусу. Йдеться про розслідування щодо можливих зловживань під час закупівлі китайської вакцини від Sinovac Biotech за $17,85 за дозу з допомогою приватної фірми-посередника.

«Спочатку ДП «Медичні закупівлі» почало переговори про закупівлю вакцини орієнтовною вартістю приблизно $3 і перебувало на фінальному етапі процесу. Однак згодом міністр Максим Степанов у ручному режимі зупинив цей процес і доручив розпочати переговори про придбання китайської вакцини в компанії Sinovac Biotech. Оприлюднена ціна закупівлі однієї дози стала чи не найвищою у світі», – повідомляли в НАБУ.

Степанов повідомив, що компанія Sinovac наполягала на постачанні саме через «Лекхім».

«За пропозицією та наполегливою рекомендацією компанії Sinovac до процесу переговорів приєдналася компанія, з якою вони співпрацювали раніше і співпрацюють зараз – компанія «Лекхім». Після того, як стало питання з приводу відповідного висновку договорів, ми ще раз повернулися до нашого бажання укладення відповідного договору безпосередньо з компанією Sinovac. Ми отримали відповідь, що вони хотіли б отримати цей договір через компанію «Лекхім», яка вже безпосередньо займатиметься постачаннями цих вакцин».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

Степанов додав, що в інактивованих вакцин не «божевільна» ефективність, але вони надійні та безпечні. А це головний критерій.

Тільки творча радість — як Лєна Ястреб побудувала ювелірний бізнес Бізнес-кейси

Тільки творча радість — як Лєна Ястреб побудувала ювелірний бізнес

Підземелля, сучасне мистецтво, 200 гривень — чому Луцьк входить до топ-10 туристичних місць України Життя

Підземелля, сучасне мистецтво, 200 гривень — чому Луцьк входить до топ-10 туристичних місць України

НПФ та достойні виплати на пенсії  – казки чи реальність? Погляди

НПФ та достойні виплати на пенсії – казки чи реальність?