Facebook Pixel

МОЗ заборонило розповідати про ціни, виробників та постачальників вакцин проти коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) заборонило поширювати в регіонах будь-яку інформацію щодо виробників та постачальників вакцини проти коронавірусу у медичній вертикалі.

Про це йдеться у відповідному наказі, який опублікований на сайті відомства.

Quote«Забезпечити нерозголошення конфіденційної інформації (будь-якої інформації щодо виробників та/або постачальників, ціни на вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 тощо), яка стала відомою в процесі виконання даного наказу», — йдеться у наказі.

На документ звернув увагу голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, про що він написав на своїй Facebook-сторінці.

Telegram Logo

«Схоже, що пан Степанов [міністр охорони здоров’я Максим Степанов. — Ред. The Page] живе мірками ХІХ століття, і не усвідомлює, що в 2021 році в Україні вже як 10 років діє Закон про доступ до публічної інформації, який чітко регламентує: «не може бути обмежено доступ до інформації про одержувачів бюджетних коштів», — зазначив Канєвський.

Він також додав, що станом на 2 березня за вакцину з бюджету сплачено 2,6 млрд грн: 964,3 млн грн за китайську вакцину CoronaVac (504 грн/доза), яка ще не поставлена; 1,6 млрд грн за індійську Covishield (угода відсутня у відкритому доступі).

Контекст. У Києві 25 лютого почався процес вакцинації проти коронавірусу аналогом вакцини Oxford/AstraZeneca — Covishield. У інших регіонах країни щеплення почали робити днем раніше.

Коментарі

Всі новини