Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) заборонило поширювати в регіонах будь-яку інформацію щодо виробників та постачальників вакцини проти коронавірусу у медичній вертикалі.
Про це йдеться у відповідному наказі, який опублікований на сайті відомства.
«Забезпечити нерозголошення конфіденційної інформації (будь-якої інформації щодо виробників та/або постачальників, ціни на вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 тощо), яка стала відомою в процесі виконання даного наказу», — йдеться у наказі.
На документ звернув увагу голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, про що він написав на своїй Facebook-сторінці.
«Схоже, що пан Степанов [міністр охорони здоров’я Максим Степанов. — Ред. ] живе мірками ХІХ століття, і не усвідомлює, що в 2021 році в Україні вже як 10 років діє Закон про доступ до публічної інформації, який чітко регламентує: «не може бути обмежено доступ до інформації про одержувачів бюджетних коштів», — зазначив Канєвський.
Він також додав, що станом на 2 березня за вакцину з бюджету сплачено 2,6 млрд грн: 964,3 млн грн за китайську вакцину CoronaVac (504 грн/доза), яка ще не поставлена; 1,6 млрд грн за індійську Covishield (угода відсутня у відкритому доступі).
Контекст. У Києві 25 лютого почався процес вакцинації проти коронавірусу аналогом вакцини Oxford/AstraZeneca — Covishield. У інших регіонах країни щеплення почали робити днем раніше.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні