Facebook Pixel

В Україні почалася вакцинація проти COVID-19. Що потрібно знати та хто отримає безоплатну вакцину 2021 року

В Україні зробили перше щеплення проти коронавірусу препаратом CoviShield. Його отримав лікар-реаніматолог ковідного відділення Черкаської обласної лікарні Євген Горенко. Наразі в Україні вакцинували 10 осіб, усі вони із Черкас, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на засіданні Кабінету міністрів.

План вакцинації від COVID-19 в Україні на 2021 рік. Інфографіка: Кабмін

План вакцинації від COVID-19 в Україні на 2021 рік. Інфографіка: Кабмін

Раніше Степанов заявляв, що 24 лютого о 7:00 перші вакцини вирушили до регіонів, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Я поставив завдання: провести перший етап вакцинації в стислі строки. Україна забезпечена вакцинами для першого та другого етапу кампанії з вакцинації. Очікуємо на постачання вакцин від компанії Pfizer у рамках ініціативи COVAX — понад 100 тис. доз, компанії Sinovac — приблизно 2 млн доз, компанії AstraZeneca — 1,5 млн від Serum Institutе і ще приблизно 4 млн доз у рамках COVAX, компанії Novavax — 10 млн доз уже підписано, ще на 5 млн плануємо укласти контракт найближчим часом».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

За його словами, цього обсягу вакцин достатньо для кампанії з вакцинації в Україні до кінця 2021 року, проте країна збирається укладати додаткові контракти. Так, Степанов розповів про ще одну індійську вакцину Bharat Biotech, яка вже пройшла три етапи клінічних досліджень, фінальні результати яких очікуються через 10 днів.

Quote«Під час переговорів із компанією ми досягли згоди щодо обопільної готовності виробника та України взяти участь у клінічних дослідженнях нової розробки — вакцини у формі назального спрею або крапель. Вони починають першу стадію випробувань, а другу або третю можна частково провести в Україні. Їх планується завершити до вересня — жовтня. Проведення таких досліджень в Україні дасть нам пріоритетний доступ до вакцини в разі її ефективності», — пояснив він.

Хто отримає безоплатну вакцину проти коронавірусу

Як писало раніше The Page, насамперед вакцину отримають медики з ковідних стаціонарів і учасники Операції об'єднаних сил. Їм робитимуть щеплення в лютому — березні. Далі в черзі населення старше за 80 років і ті, хто надає первинну медичну допомогу (квітень — травень). За ними йдуть усі ті, хто надає медичну допомогу, потім люди віком від 70 до 79 років, працівники структур держбезпеки, населення віком від 65 до 69 років, працівники сфери освіти, люди віком від 60 до 64 років та інші категорії громадян. Цей план від Кабінету міністрів призначений на весь 2021 рік.

Запис на вакцинацію

Під час проведення кампанії з вакцинації також важливо знати, як записатися на щеплення (докладніше читайте за посиланням):

  • самостійно через вебпортал COVID-19, що підходить для тих, хто входить до груп ризику. Для цього їм потрібно зайти на портал із питань вакцинації та вибрати той медичний заклад, який є зручним для них;
  • через контакт-центр МОЗ телефоном — 0 800-60-20-19, який працюватиме цілодобово;
  • безпосередньо в закладі охорони здоров'я. Тут запис відбуватиметься в три етапи: визначення цільової аудиторії, вибір місця вакцинації та оформлення запису. Водночас на другу дозу вакцини вас запишуть одразу після того, як ви зробите перше щеплення.

Контекст. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, вакцинація в Україні мала розпочатися 15 лютого, але цього не сталося через затримки постачання вакцин. Сам міністр пізніше пообіцяв, що кампанія почнеться до кінця минулого тижня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉