Facebook Pixel

План вакцинації в Україні: як робитимуть щеплення українцям і коли почнеться кампанія

План вакцинації проти коронавірусу в Україні. Фото: pixabay / HakanGERMAN

План вакцинації проти коронавірусу в Україні. Фото: pixabay / HakanGERMAN

Кампанія з вакцинації має розпочатися в країні з дня на день, оскільки Україна вже зареєструвала два імунологічні препарати для профілактики COVID-19 — AstraZeneca та Pfizer. Перший уже доставили до країни. The Page нагадує, що це за вакцини, які в них побічні ефекти, як проходитиме вакцинація в державі та як записатися на щеплення.

Вакцини AstraZeneca і Pfizer в Україні та їхні побічні дії

Компанії Pfizer і BioNTech уже оголосили про те, що за підсумками третьої фази клінічних випробувань ефективність їхньої вакцини склала 95%, — The Page писало про це раніше. Ця вакцина надійде до України в кількості 117 тис. доз із 8 млн доз, що передбачені програмою COVAX із розповсюдження препаратів. Щодо вакцини AstraZeneca від Serum Institute, то вона має ефективність приблизно 60%.

Варто зазначити, що в Україні також можна буде зробити щеплення такими вакцинами, як-от Moderna, ефективність якої приблизно 94,5%, та Sinovac Biotech (CoronaVac), яка є на 100% ефективною для запобігання важким випадкам коронавірусу та майже на 78% — для запобігання легким і має загальну ефективність 50,4%. Треба також згадати й вакцину від Novavax, яка має 94-95% ефективності.

Telegram Logo

Важливим аспектом вакцинації є побічні ефекти дії препаратів. Усі вони в різних виробників вакцин схожі. Так, найпоширенішими є: головний біль, свербіж, почервоніння, набряк і синці в місці уколу, втома, озноб і жар, нудота, біль у суглобах або м'язах (останні три з'являються рідко). Ще рідше виробники виявляють блювоту та діарею, зниження апетиту, біль у животі тощо.

План вакцинації в Україні

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, вакцинація в Україні мала розпочатися 15 лютого, але цього не сталося через затримки постачання вакцин. Сам міністр пізніше пообіцяв, що кампанія почнеться до кінця минулого тижня, але цього не сталося і станом на 23 число поточного місяця. Але певні успіхи все-таки є: Україна зареєструвала вже дві вакцини від різних виробників, тому вакцинація має розпочатися з дня на день.

Щодо офіційного плану вакцинації Кабінету міністрів, то він виглядає так:

 • у лютому, березні та квітні вакцинуватимуть медиків ковідних стаціонарів і учасників Операції об'єднаних сил — на них виділили 367 тис. доз вакцин;
 • у квітні — травні 2021 року вакцинуватимуть населення віком старше за 80 років і тих, хто надає первинну медичну допомогу (1,9 млн доз вакцин);
 • у травні — червні вакцинуватимуть усіх, хто надає медичну допомогу (363 тис. доз);
 • у червні та липні робитимуть щеплення населенню віком від 70 до 79 років (2,9 млн доз);
 • у липні — серпні вакцину отримають працівники структур держбезпеки (640 тис. доз вакцин);
 • у серпні — вересні робитимуть щеплення населенню віком від 65 до 69 років (2,3 млн доз);
 • у вересні та жовтні вакцинуватимуть працівників сфери освіти (1,4 млн доз);
 • у жовтні — листопаді вакцину отримають люди віком від 60 до 64 років (2,8 млн доз);
 • у листопаді та грудні робитимуть щеплення іншим категоріям громадян (1,9 млн доз).
План вакцинації від коронавірусу в Україні на 2021 рік. Інфографіка: Кабмін

План вакцинації від коронавірусу в Україні на 2021 рік. Інфографіка: Кабмін

Як записатися на вакцинацію в Україні

Варто також нагадати про способи запису на вакцинацію проти коронавірусу в Україні. Раніше The Page писало про такі способи:

 • самостійно через вебпортал COVID-19, що підходить для тих, хто входить до груп ризику. Для цього потрібно зайти на портал з питань вакцинації та вибрати той медичний заклад, який є зручним для них;
 • через контакт-центр МОЗ телефоном — 0 800-60-20-19, який працюватиме цілодобово;
 • безпосередньо в закладі охорони здоров'я, що відбуватиметься в три етапи: визначення цільової аудиторії, вибір місця вакцинації та оформлення запису. Водночас на другу дозу вакцини вас запишуть одразу після того, як ви зробите перше щеплення.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини