Facebook Pixel

Ляшко назвав три способи потрапити на вакцинацію проти COVID-19

Буде створено сайт, на якому можна записатися на вакцинацію. На щеплення також можна буде записатися в телефонному режимі та в сімейного лікаря.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я — головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв'ю ТСН.

«Там буде три механізми, як це можна зробити: записатися на сайті, записатися до сімейного лікаря, отримати запрошення в телефонному режимі від Центру первинної медико-санітарної допомоги», — зазначив Ляшко.

Telegram Logo

За його словами, є дорожня карта імунопрофілактики, яка включає п'ять етапів, і на кожному з етапів визначено групи ризику. Особи, які в них перебувають, вимагають охоплення щепленням найперше.

«10.02 у нас уже буде повністю протестований у медичних інформаційних системах, які сьогодні стоять у лікарів, модуль імунопрофілактики. І паралельно із цим буде запущений сайт під назвою COVID-19, який розповідатиме все про імунопрофілактику і дасть можливість записуватися на імунопрофілактику», — пояснив він.

Запуск комунікаційної кампанії дозволить визначити порядок і черговість вакцинації. Інформація щодо запису чітко показуватиме, «де, у якому місці можна зробити щеплення, хто його проводитиме».

Водночас санітарний лікар запевнив, що в разі, якщо сімейного лікаря немає, проблем із вакцинацією не буде: «Записуйтесь. Ми вас скоординуємо за місцем проживання до певного пункту щеплення».

Вакцинація в Україні може розпочатися одразу з двох етапів, тобто зі щеплення різних груп ризику: і медиків, й осіб у будинках для людей похилого віку, і військовослужбовців.

«Але це станеться, якщо МОЗ отримає два типи вакцини одночасно: і безоплатні в рамках COVAX, і придбані у виробника», — уточнив Ляшко.

Заступник глави МОЗ зазначив, що вакцинація є добровільною та необов'язковою.

Контекст. У середині лютого в Україні сподіваються розпочати вакцинацію населення проти SARS-CoV-2, який спричиняє хворобу COVID-19. Національний план вакцинації передбачає п'ять етапів.

Вакцинація на комерційній основі проходитиме паралельно з державною програмою.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини