МОЗ затвердило рекомендації щодо вакцинації від коронавірусу

Фото: «Інтерфакс-Україна»

Фото: «Інтерфакс-Україна»

Міністерство охорони здоров'я затвердило розроблені Національною технічною групою експертів з імунопрофілактики рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу.

Зокрема, вакцинацію осіб, які перехворіли на COVID-19, рекомендовано проводити не раніше, ніж через 6 місяців після одужання. Однак на бажання людини вакцинацію може бути проведено й раніше за умови достатньої кількості вакцини.

Відтермінування введення вакцини на 6 місяців рекомендують також для людей:

  • з гострим перебігом COVID-19, які не отримали жодної дози вакцини;
  • з гострим перебігом COVID-19, у яких інфекція розвинулася після отримання першої дози вакцини;
  • які раніше отримували терапію антитілами проти COVID-19, плазму реконвалесцентів.
Telegram Logo

Однак на бажання людини вакцинація другою дозою може бути проведена раніше 6-місячного строку за умови достатньої кількості доз вакцини.

МОЗ рекомендує відтермінувати вакцинацію вагітних жінок до народження дитини. Якщо вагітність настала після отримання першої дози вакцини, то введення другої дози також рекомендують відстрочити.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Під час визначення в особи протипоказань до COVID-вакцинації МОЗ рекомендує акцентувати на наявності в анамнезі важкої алергічної реакції до поліетиленгліколю або подібних молекул. Встановлення такої реакції вважатиметься абсолютним протипоказанням до щеплення вакцинами, до складу яких входить ця речовина.

Планову вакцинацію проти інших хвороб рекомендується проводити через 28 днів після отримання другої дози COVID-вакцини, але цей строк можна скоротити до 14 днів, якщо COVID-вакцинація заважає плановій.

Водночас COVID-вакцинацію можна проводити через 14 днів після отримання щеплення проти іншої інфекційної хвороби.

Усі ці рекомендації вважаються тимчасовими й можуть бути змінені в разі надходження оновлених даних.

Додатково. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) провело тендер і визначило компанію, яка займатиметься логістикою 117 тисяч доз вакцини Pfizer в Україні. Нею виявилася приватна київська «Фармасофт».

Крім цієї партії препарату Pfizer, у першому півріччі до країни мають надійти від 2,2 до 3,7 млн доз британсько-шведської вакцини AstraZeneca. Згідно із заявою міністра охорони здоров'я Максима Степанова, перший мільйон доз з'явиться в Україні вже 15 лютого.

На сайті Кабміну 10 лютого опубліковано постанову уряду, ухвалену 8 лютого. Вона присвячена питанням реєстрації вакцин проти коронавірусу для їхнього екстреного застосування. Цим документом уряд увів заборону на реєстрацію російських вакцин.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини