МОЗ запустило портал вакцинації, але без запису: де можна стати в чергу

Фото: скриншот із порталу вакцинації

Фото: скриншот із порталу вакцинації

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) запустило інформаційний портал із питань вакцинації проти коронавірусу в Україні, де можна дізнатися про етапи та цільові групи вакцинації, про те, які вакцини використовуватимуться, та як відбуватиметься сам процес вакцинації в країні, повідомили в Telegram-каналі відомства.

На сайті також будуть розміщені інформаційні панелі з даними щодо перебігу кампанії з вакцинації в Україні, які оновлюватимуться в режимі, наближеному до реального часу.

«Це перша версія порталу з базовою інформацією для громадян, зокрема з налаштуваннями для людей із порушеннями зору. До кінця лютого функціонал порталу буде розширений завдяки додатковим розділам та мобільній версії. Після оновлення сайт буде розділено на дві частини: одна міститиме інформацію для широкої аудиторії, а друга — спеціалізовану інформацію для медичних працівників».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

Запис на вакцинацію проти COVID-19

Наразі на порталі немає можливості записатися на вакцинацію, однак, за словами заступника міністра охорони здоров'я з цифрової трансформації Ярослава Кучера, це відбуватиметься через формування списків роботодавцями або цільових груп без прив’язки до місця роботи, пише «Суспільне».

Telegram Logo

За його словами, запис здійснюватиметься не пізніше ніж за місяць до початку вакцинації для тієї категорії, до якої належить цільова група. Варто зазначити, що Степанов пообіцяв, що вакцинація почнеться до кінця цього тижня.

Записатися на вакцинацію можна так:

  • самостійно через вебпортал COVID-19. Це підходить тим людям, котрі входять до груп ризику, яким щеплення робитимуть першочергово. Їм потрібно зайти на портал і обрати той медичний заклад, який буде зручним для їхньої вакцинації;
  • на вакцинацію також можна записатися через контакт-центр МОЗ за телефоном — 0 800-60-20-19, який працюватиме цілодобово;
  • є варіант запису й у закладі охорони здоров’я. Він відбуватиметься в три кроки: визначення цільової аудиторії, вибір місця вакцинації та оформлення запису.

Кучер зазначив, що запис на введення наступної дози вакцини здійснюватиметься медичним працівником після першого щеплення.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами ж головного санітарного лікаря, заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, вивчається можливість запису через застосунок «Дія». Водночас він зазначав, що записатися можна буде на спеціальному сайті, який незабаром запустить МОЗ (ймовірно, йшлося про інформаційний портал із питань вакцинації проти коронавірусу, який запустили сьогодні).

Контекст. Вакцинація проти COVID-19 в Україні мала розпочатися 15 лютого 2021 року. Однак станом на 16 число цього не сталося.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини