Facebook Pixel

МОЗ призначило дату початку всеукраїнської вакцинації. Які будуть щеплення

Дата початку вакцинації проти коронавірусу та новий контракт на закупівлю. Фото: Pixabay

Дата початку вакцинації проти коронавірусу та новий контракт на закупівлю. Фото: Pixabay

Вакцинація проти COVID-19 розпочнеться в Україні 15 лютого 2021 року, повідомив в ефірі телеканалу «Україна 24» міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«У нас нічого не змінюється, ми починаємо вакцинацію орієнтовно з 15 лютого, тобто це буде через понеділок з огляду на ті дані, які в нас є наразі щодо постачання вакцин. Якщо через ті чи інші обставини дата буде змінюватися, умовно кажучи, не 15-го, а 16-го, ми одразу будемо повідомляти. Тільки-но ми отримаємо вакцину, ми одразу будемо розпочинати процес вакцинації, не гаяти часу», – розповів він.

За словами Степанова, Україна має намір закуповувати надлишки вакцин в інших країн. А 4 лютого можна очікувати інформацію щодо контракту, який забезпечить вакциною України впродовж 2021 року. Степанов не сказав, що це буде за вакцина, пославшись на комерційну таємницю.

Telegram Logo

Поки що відомо, що Україна – у переліку країн першої хвилі COVAX. Очікується постачання 8 млн доз вакцин проти коронавірусу. З них 117 тис. – виробництва Pfizer-BioNTech (очікується до середини лютого 2021 року), від 2,2 млн до 3,8 млн – виробництва AstraZeneca (до кінця другого кварталу 2021 року). Також укладено державний контракт на закупівлю 1,9 млн доз вакцини SinoVac. Загалом до кінця 2021 року Україна має отримати 15 млн доз.

Контекст. Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що він звертався до лідерів країн ЄС, з якими Україна має хороші відносини. Вони погодилися допомогти й частку вакцин віддавати Україні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини