Злість на Трампа, «Мотор Січ» і олігархи в Україні: головне з інтерв'ю Зеленського

Президент Володимир Зеленський. Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський. Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю програмі Axios, яке показав канал HBO. У ньому Зеленський розповів про олігархів в Україні, вакцинацію від коронавірусу, ставлення до Трампа тощо. The Page публікує головні тези з інтерв’ю.

«Трамп не тиснув на мене»

«Коли на сторінках багатьох медіа з’являлося моє прізвище, я читав, що Трамп тиснув на мене. По-перше, це було дуже образливо. Тому що я – президент України. Ми менші за США, але ми – незалежна країна! І ми це довели й Росії, коли зберегли свою незалежність. І доводимо це. Тому Трамп не тиснув на мене, і я ніколи такого не скажу», – повідомив він.

Проте Зеленський додав, що коли опублікували їхню розмову з Трампом, були не дуже зрозумілі речі. Це – перша серйозна розмова між двома президентами, між стратегічними партнерами і, на думку Зеленського, ніхто не мав права публікувати такі речі.

Telegram Logo

«Це особисті речі. Так, ми не належимо самі собі, тому що ми президенти, яких обрав народ. Але я вважаю, що такого не може бути. Це неправильно, і це було початком усього цього кейсу», – повідомив він і на запитання, чи злий Зеленський на Трампа, відповів «трохи».

«Україна не є рівноправним членом Європейського Союзу – на це чітко вказали терміни вакцинації»

«Є декілька емоцій щодо вакцинації у світі. Можливо, вони не всі приємні, але я повинен їх озвучити. Те, що Україна не є рівноправним членом Європейського Союзу, – на це чітко вказали терміни вакцинації. Ми не в пріоритеті країн світу, які отримають вакцину одразу», – повідомив Зеленський.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами президента, він звертався до лідерів країн ЄС, з якими Україна має гарні відносини. Вони погодились допомогти – і частку вакцин віддаватимуть Україні.

«Але їм буде важко це пояснити своєму народові. Це дуже неприємно – відчувати, що ти стоїш з простягнутою рукою».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Президент повідомив, що Україна домовлятиметься з усіма країнами, які зможуть поставити вакцину.

«Є Sinоvac – одна з китайських вакцин. У нас є AstraZeneca. У нас є Moderna. Знаю, вона дорожча, але Україна не обирає, що дорожче, а що дешевше – ми обираємо зараз термін. І, на жаль, ми не в першому вагоні вакцинації. Ми десь у кінці, а я хочу, щоб Україна була принаймні всередині за термінами постачання вакцини», – повідомив Зеленський.

Стосовно російської вакцини, президент повідомив, що це – один із проявів серйозної інформаційної війни. РФ користується тим, що європейська вакцина приходить в Україну запізно, і пропонує свою.

«За моїх часів продажу «Мотор Січі» точно не буде»

«Питання не в Китаї. Питання навіть не в тому, яким чином купувались акції компанії «Мотор Січ» за часів колишнього президента, за часів Порошенка. Питання в тому, що ми не маємо права продавати контрольний пакет управління стратегічними оборонними підприємствами України будь-якій країні. Це раз. Ніколи, принаймні при мені – я ж не на все життя, я ж не генеральний секретар. За моїх часів точно цього не буде», – повідомив він.

Зеленський додав, що не вважає Китай серйозною геополітичною загрозою. І додав, що попри начебто холодну війну між США і Китаєм, в Україні представлені бізнеси обох країн. На думку президента, якщо певна країна та бізнес поважатимуть народ та кордони, то вони зможуть бути присутніми в Україні.

«Всі, хто втручалися у вибори в США, повинні відповідати згідно із законодавством»

«Я хочу, щоб була порушена кримінальна справа щодо цього. Я починав про це говорити, як із кабінету Порошенка був здійснений запис розмови з президентом Байденом, який тоді був віце-президентом, як ця розмова була записана, ким вона була записана, кому вона була передана чи продана – цим усім займаються правоохоронні органи. Вже є напрацювання, і скоро будуть результати», – повідомив він.

Зеленський додав, що хоче, щоб у цьому та санкційному списках були всі прізвища, незважаючи на те, депутатами яких партій будуть ці люди.

«Жодна партія не повинна відповідати за ту чи іншу особу. Люди повинні відповідати за те, що вони роблять. І тому треба порушувати питання позбавлення мандатів, виходу з партії».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

«Замість одних олігархів прийдуть інші»

«Позбавлення від олігархів досягається двома шляхами: лишити їх можливості мати «телевізор», той чи інший медіамайданчик, впливати на депутатів. Це можна зробити, я хочу це зробити в Україні. Це повинно бути прийнято. Не просто рішення правоохоронців – когось взяти за ґрати, посадити когось. Я не проти того, щоб посадити всіх, хто порушує закон. Але замість одних прийдуть інші», – повідомив Зеленський.

За його словами, цей процес потрібно змінювати на законодавчому рівні. Наразі він упевнений, що олігархи мають вплив на всі партії (окремих людей у партіях), які перебувають в українському парламенті.

Контекст. 28 січня 2021 року Верховна Рада погодилася ліквідувати податкову міліцію, яка займалася розслідуванням економічних і корупційних злочинів. Натомість цими питаннями опікуватиметься Бюро економічної безпеки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини