Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зеленський ввів санкції проти китайських покупців «Мотор-Січі»

Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 28 січня про санкції проти компанії Skyrizon з КНР.

Відповідний указ №29/2021 від 28 січня оприлюднено на сайті глави держави і вступив в силу.

Згідно з рішенням РНБО від 28 січня, попереднє рішення РНБО від 14 грудня 2020 року і додатки до нього викладені в новій редакції. Частина документа засекречена. Однак відомо, що мова йде про введення за пропозицією СБУ персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з купівлею ПАТ «Мотор Січ».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Санкції введені на три роки проти двох китайських компаній — Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd і Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd, а також Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) і Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг).

Вони передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України, заборона на виведення капіталів за межі України, а також повна заборона здійснення операцій з цінними паперами. Компанія також заборонено збільшувати статутний капітал підприємств, в яких їм належить понад 10%.

Додатково були анульовані офіційні візити, засідання, переговори з питань укладення договорів або угод.

Документом також введено строком на три роки санкції проти громадянина КНР Ван Цзина. У обмеження входять: блокування активів, обмеження торгових операцій, припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України, заборона на виведення капіталів за межі України і заборону на укладення угод з цінними паперами, відмова в наданні та скасування віз.

Міністерству закордонних справ доручено проінформувати компетентні органи ЄС, США та інших держав про введення санкцій і поставити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів.

Забезпечення реалізації та моніторинг ефективності санкцій покладено на Кабінет міністрів, СБУ та НБУ. Контроль за виконанням рішення РНБО покладено на секретаря відомства Олексія Данилова.

Контекст. Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США внесло Skyrizon в список військових кінцевих користувачів (MEU), які загрожують національній безпеці США. Причина: «за її здатність розробляти, виробляти або обслуговувати військові об'єкти, такі як двигуни для військових літаків».

Skyrizon «дочка» китайської Beijing Xinwei Technology Group. В кінці листопада 2020 року Антимонопольний комітет України втретє повернув без розгляду заявку компанії і DCH Олександра Ярославського на покупку контрольного пакету акцій ПАТ «Мотор Січ».

При цьому Ярославський оголосив про набір менеджменту для «Мотор Січі».

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини