Skyrizon планує відсудити в України $3,5 млрд за відмову щодо допуску до заводів «Мотор Січ»

Компанія Skyrizon поставила український уряд до відома про свої плани вдатися до міжнародного арбітражу через недопущення інвесторів до підприємства «Мотор Січ». Ціна питання — $3,5 млрд.

Як повідомляє УНІАН, претензію компанії з КНР, яка придбала акції «Мотор Січ» чотири роки тому, вже подано до Міністерства юстиції України.

Інвестори «Мотор Січ» заявили про порушення Україною міжнародних зобов'язань за угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій між українським урядом і урядом КНР.

Telegram Logo

Представники Skyrizon закликають Україну негайно почати переговори та припинити незаконну діяльність органів української влади щодо підприємства «Мотор Січ» і його акціонерів.

Інвестори заявляють про готовність сісти за стіл переговорів з українською владою задля вирішення конфлікту з «Мотор Січ». У цьому разі буде створено робочу групу в складі представників китайської сторони, Мін'юсту, СБУ, Генпрокуратури, АМКУ та інших органів влади.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

В іншому разі вони запустять арбітражне провадження. Збиток від ситуації, що склалася, китайські інвестори оцінюють у понад $3,5 млрд.

Контекст. Skyrizon придбала 56% запорізького авіаційного підприємства 2016 року. Однак в управління компанії актив так і не було передано через судовий арешт за ініціативою СБУ. Ба більше, АМКУ під формальними приводами затягує розгляд справи про концентрацію або отримання у власність акцій.

У судах різних інстанцій зараз тривають розгляди за позовами акціонерів «Мотор Січі» з вимогою зняти арешт, але судді відмовляють у задоволенні клопотань щодо виклику до суду представників української влади, зокрема СБУ, АМКУ, ОП, КМУ.

Упродовж трьох років також не скликаються загальні збори, не виплачуються дивіденди, акціонери не мають змоги впливати на дії менеджменту.

Унаслідок цього показники фінансово-господарської діяльності «Мотор Січ» погіршуються, підприємство втрачає ринки, а його продукція стає неконкурентоздатною. Через те може навіть постати питання щодо існування підприємства в майбутньому.

Україна та КНР 1992 року уклали угоду про заохочення та взаємний захист інвестицій. Відповідно до неї сторони зобов'язалися не допускати експропріації інвестицій та рівноправно ставитися до іноземних інвесторів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини