Facebook Pixel

АМКУ відстрочив купівлю китайцями «Мотор Січі»: потрібні додаткові документи

Автор

Розгляд заявки китайської компанії Skyrizon і «Укроборонпрому» про купівлю контрольного пакету акцій запорізького заводу «Мотор Січ» відклали на два місяці для подання додаткових документів у справі. Таке рішення прийняв Антимонопольний комітет (АМКУ) на прохання «Укроборонпрому», повідомив глава відомства Юрій Терентьєв виданню liga.net.

Цю заявку АМКУ повинен був розглянути до 21 листопада, йдеться в протоколі зустрічі, яка відбулась 5 листопада в Офісі президента між представниками Skyrizon та українською владою.

Контекст

  • Співпраця «Мотор Січі» з китайськими компаніями почалося у 2015 році та протікала у різних формах. Зокрема, йдеться про будівництво складального виробництва авіадвигунів у Китаї.
  • Два роки тому СБУ звинуватила народного депутата В'ячеслава Богуслаєва у продажу 56% акцій «Мотор Січі» китайським інвесторам, афілійованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.
  • У липні 2017 року СБУ відкрила кримінальне провадження за статтями «диверсія» і «підготовка до злочину», а Шевченківський районний суд Києва у вересні того ж року наклав арешт на акції «Мотор Січ».
  • На початку червня 2019-го року АМКУ отримав спільну заявку «Укроборонпрому» і китайських компаній Skyrizon і Xinwei Technology на концентрацію відповідно понад 25% і 50% акцій «Мотор Січі» з метою спільного управління і контролю підприємства.
  • Основні аспекти співпраці «Укроборонпрому», Skyrizon і Xinwei прописані в договорі і акціонерній угоді, які набудуть чинності в разі позитивного рішення АМКУ. Згідно з даними джерела агентства «Інтерфакс-Україна» в уряді, наразі близько 75% акцій «Мотор Січі» вже належать групі китайських власників, а в АМКУ вирішується питання про погодження операції з купівлі у них цього пакету компаніями Skyrizon і Xinwei Technology з подальшою безоплатною передачею «Укроборонпрому» 25% акцій.
  • Китайська сторона 30 серпня заявила, що не втручається в угоду між «Мотор Січчю» та китайськими компаніями.
  • ЗМІ 5 листопада повідомляли, що неофіційний радник президента США Дональда Трампа Ерік Прінс веде переговори про купівлю українського виробника двигунів для авіатехніки «Мотор Січ». Мета переговорів – завадити Китаю взяти підприємство під свій контроль.

Подякувати 🎉