Facebook Pixel

Китайці знайшли спосіб поглинути «Мотор Січ»

Китайська корпорація Beijing Skyrizon Aviation Industry може поступитися держконцерну «Укроборонпром» 25% акцій запорізького гіганта. На такий крок вони готові піти, щоб завершити поглинання заводу «Мотор Січ», яке два роки тому заблокувала СБУ.

Цю інформацію виданню liga.net підтвердили у пресслужбі держконцерну.

Китайська компанія віддасть Україні частку абсолютно безкоштовно, уточнили в «Укроборонпромі». Для цього вже підписаний договір про співпрацю. Сторони також уклали ще одну угоду — про спільне управління заводом.

Але виконати угоди компанії зможуть тільки після затвердження Антимонопольним комітетом. Зараз відомство розглядає спільну заяву.

Контекст

  • Два роки тому СБУ звинуватила нардепа В'ячеслава Богуслаєва у продажу 56% акцій «Мотор Січі» китайським інвесторам, афільованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.
  • У липні 2017 року СБУ відкрила кримінальне провадження за статтями «диверсія» і «підготовка до злочину», а Шевченківський районний суд Києва у вересні того ж року наклав арешт на акції «Мотор Січ».
  • Силовики вважають, що покупка контрольного пакета акцій може бути пов'язана з перенесенням виробництва до Китаю. Богуслаєв вважає продаж акцій законним і розцінює проведені обшуки СБУ як «частину плану з рейдерського захоплення» підприємства.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉