Facebook Pixel

Радник Трампа планує придбати акції «Мотор Січі» щоб вони не дісталися китайцям – WSJ

Неофіційний радник президента США Дональда Трампа Ерік Прінс веде переговори про купівлю українського виробника двигунів для авіатехніки «Мотор Січ». Робить він це щоб завадити Китаю взяти підприємство під свій контроль.

Про це газеті The Wall Street Journal повідомили офіційні особи, які знайомі з цим питанням.

Видання також пише, що адміністрація Дональда Трампа звернулася до Прінса і до ще одного покупця з приватного сектора з приводу підприємства. А близько двох тижнів тому (24-27 жовтня) радник президента США відвідав Україну, зокрема головний завод «Мотор Січі» і обговорив ситуацію з українськими чиновниками.

Крім того, за даними WSJ, наприкінці вересня підприємство відвідали повірений у справах посольства США в Києві Білл Тейлор і старший радник Пентагону оборонної промисловості України Дональд Вінтер.

Хто такий Ерік Прінс?

Прінс — мільярдер і засновник оборонного підрядника Academi, раніше відомого як Blackwater. Зараз він займає посаду виконавчого директора та заступника голови приватного охоронного підприємства в Гонконзі і Пекіні Frontier Services Group. Останній надає китайським підприємствам в Африці матеріально-технічну підтримку і підтримку у сфері безпеки. Її акціонер — державний китайський інвестиційний фонд CITIC Group Corp.

WSJ пише, що Прінс за останні п'ять років приїжджав в Україну вже близько дев'яти разів. Він може купити «Мотор Січ» якщо підприємство залишиться зареєстрованим в Україні, а Прінс у свою чергу отримає список клієнтів компанії.

Прінс також є братом нинішнього міністра освіти США Бетсі ДеВос.

Як Китай пов'язаний із «Мотор Січчю»?

У червні 2019 року «Укроборонпром» і китайські компанії Skyrizon і Xinwei подали в Антимонопольний комітет (АМКУ) заявку на концентрацію понад 25% і 50% відповідно акцій підприємства. Вони спільно хотіли керувати «Мотор Січчю». Цього ж місяця компанії підписали договори, які вступлять в силу після того, як Антимонопольний комітет їх схвалить.

За даними джерела агентства «Інтерфакс-Україна» зараз 75% акцій підприємства вже належить китайцям. А в АМКУ вирішується питання про купівлю компаніями Skyrizon і Xinwei цих акцій з подальшою безоплатною передачею понад 25% «Укроборонпрому».

Спірний пакет акцій «Мотор Січі» є також запорукою фінансування, що надається також китайському China Development Bank.

Варто зазначити, що наприкінці серпня під час візиту в Київ радник президента США з питань безпеки Джон Болтон висловив стурбованість продажем «Мотор Січі» китайцям.


«Мотор Січ» займається виробництвом і розробкою, а також ремонтом і обслуговуванням авіаційних газотурбінних двигунів для літаків, вертольотів і промислових газотурбінних установок. Підприємство постачає свою продукцію в більш ніж 100 країн світу.

Чистий збиток «Мотор Січі» в січні-вересні 2019 року склав 533 млн грн, тоді як у цей же період цього року компанія завершила з чистим прибутком в 543 млн грн. Виручка за підсумками дев'яти місяців 2019 року скоротилася майже на 17% — до 6, 4 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉